INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

HC Petržalka 2010 je majstrom Slovenska!

HC Petržalka 2010 je majstrom Slovenska!

Petržalka má majstra Slovenska v najpopulárnejšom športe pod Tatrami, v ľadovom hokeji! HC Petržalka 2010 totiž získal premiérový majstrovský titul v I. lige žien, keď v domácom prostredí zdolal Spišskú Novú Ves 6:3, celú sériu vyhral 3:0 a dosiahol najväčší úspech v krátkej klubovej histórii. Za rozhodujúcim triumfom kráčal pevným krokom, keď v 35. minúte vyhrával už 4:0 a v 41. minúte dokonca 6:1. Hrdinkou domácich hokejistiek bola Nikoleta Celarová, ktorá sa dvoma gólmi a troma asistenciami podieľala dovedna na 5 zo 6 gólov HC Petržalka 2010. Petržalke v play-off výrazným spôsobom pomohla niekdajšia reprezentačná brankárka Zuzana Tomčíková a v ofenzíve predviedla svoje schopnosti Jana Kapustová, ktorá tretie finále pre vyšší trest napokon nedohrala.

HC Petržalka Bajan
Keďže Petržalčanky po základnej časti I. ligy skončili až štvrté, pre mnohých je azda prekvapenie, že získali majstrovský titul. Koncepčná práca trénerskej dvojice Roman Varga a Peter Jonák sa však pretavila do úspechu, ktorý sa na začiatku sezóny nečakal. Panterky po celú sezónu ťahala dvojica Zuzka Moravčíková a Nikoleta Celarová, dobre im sekundovali Nika Hrnčiarová a Monika Veliká. Spolu s ďalšími dievčatami, ktoré pred začiatkom sezóny prišli na hosťovanie z iných klubov – napríklad Kristína Machová, Katarína Drličková, Nina Gegáňová, Katarína Chlpáňová, Edita Raková, Oľga Jablonovská, vytvorili dobrý a súdržný kolektív, ktorý cieľavedome išiel za svojím cieľom. Výborným ťahom sa ukázalo angažovanie skvelej hráčky Jany Kapustovej, ktorá v rozhodujúcich momentoch zobrala zodpovednosť za osud zápasu do svojich rúk a v neposlednom rade už legendárnej brankárky Zuzky Tomčíkovej, o ktorej extra kvalitách hádam ani nemusíme písať. Dievčatá ukázali, že aj v skromnejších podmienkach sa dá hrať kvalitný ženský hokej. Bez ich zápalu pre vec, zodpovedného prístupu a najmä hokejového srdiečka by to však určite nešlo. Podmienky v ženskom hokeji nie sú ideálne, uvedomujú si to aj v HC, ale azda práve tento impulz bude tým, ktorý naštartuje väčší záujem o ženský hokej aj v Bratislave. Veď hlavné mesto Slovenska má majstra aj medzi ženami a to si zaslúži náležitú pozornosť!

HC petržalka ženy
,,Sen sa stal skutočnosťou, sme majstrami Slovenska. Na ceste za titulom sme v semifinále play-off vyradili obhajcu majstrovského titulu Poprad, všetky tri zápasy boli veľmi vyrovnané a dramatické, prevládala v nich opatrnosť. Tak sa však hrá vyraďovačka, proti Spišskej Novej Vsi sme sa už v treťom súboji presadili aj strelecky,“ vraví tréner Roman Varga. ,,Ťažko sa mi hodnotí moje krátke pôsobenie v HC. Prvýkrát som hrala ženskú ligu na Slovensku. Dúfala som, že ‘level’ bude o niečo vyšší. Nechcem dehonestovať úroveň našej ligy, dúfam však, že niektoré dievčatá, ktoré sa nazývajú hokejistkami, sa nad tým zamyslia. Byť hokejistkou znamená trénovať. Takto by sa aj ‘partičkári’, ktorí si idú trikrát do týždňa zahrať, mohli nazývať hokejistami. Verím, že to dievčatám otvorí oči. Ak chceme robiť hokej na úrovni, treba viac makať a sústrediť sa naň,“ uviedla po finálovom triumfe ikona ženského hokeja, brankárka Zuzana Tomčíkova. ,,Oslovili ma s tým, že by chceli získať medailu. Podarilo sa nám to, som rada, že je zlatá,“ pokračuje olympionička z Vancouveru 2010, ktorá bola na svetovom šampionáte elitnej kategórie 2011 vo Švajčiarsku vyhlásená za najužitočnejšiu hráčku turnaja a v hlasovaní novinárov bola zaradená do All-star tímu.

HC Petržalka MAJsTRI-FINAL-FOTO1
Veľké poďakovanie patrí celému tímu, ktorý v sezóne tvorili: tréneri Roman Varga a Peter Jonák, vedúca družstva Svetlana Mojžišová, hráčky: Zuzana Tomčíková, Silvia Kyselová, Oľga Jablonovská, Soňa Hullová, Romana Vargová, Viktória Vanerková, Katarína Kocianová, Edita Raková, Veronika Hrnčiarová, Angelika Zálešáková, Elena Mojžišová, Veronika Čerňanová, Jana Kapustová, Nikoleta Celarová, Martina Vonková, Zuzana Moravčíková, Katarína Drličková, Petronela Novotná, Kristína Machová, Martina Ďurďáková, Stanislava Čutková, Monika Veliká, Katarína Chlpáňová, Daniela Mesíková, Nina Gegáňová, Lucia Záborská, Tatiana Pienčáková a Barbora Gauríková.

Foto: www.hcpetrzalka.sk

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky