INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Dostihová sezóna úspešne odštartovala

Dostihová sezóna úspešne odštartovala

Slnečná druhá aprílová nedeľa vylákala na dostihové závodisko v Starom háji takmer 4000 divákov, zvedavých na začiatok dostihovej sezóny 2015. Zvedaví sme boli aj my, či džokej Jaroslav „Čiko“ Brečka v Cene Petržalských novín, steeplechase na 3600 m o 1800 eur, zavŕši hetrikom víťazstvá z rokov 2013 a 2014. Na štart nastúpil so 7-ročným ryšiakom valachom Luminatorom, ktorého sám trénuje, ako prvý favorit s kurzom 1,5:1. Najväčším súperom mu mal byť 11-ročný ryšiak valach Proud Boris. Veterán so skvelou minulosťou na rovinových dostihoch i na dostihoch cez prútené prekážky, ktorého pre džokeja Lukáša Matuského pripravil tréner Jaroslav Hanáček, odskočil s kurzom 4:1.

Proud Boris s džokejom Lukášom Matuským
Proud Boris s džokejom Lukášom Matuským

Proud Boris nakoniec po zaujímavom priebehu v dostihoch zvíťazil ľahko o 6 dĺžok práve pred Luminatorom. Najväčšiu radosť mal majiteľ dostihovej stajne MPL Racing Miroslav Piskla, do ktorej oba kone patria. Na treťom mieste dobehol 7-ročný tmavý hnedák valach Vive Paolo, v sedle s džokejom Martinom Cagáňom, reprezentujúci farby stajne Lokotrans Slovakia, pripravovaný trénerom Jánom Cagáňom. Ceny pre majiteľa víťazného koňa, trénera a jazdca odovzdala naša redaktorka Michaela Dobríková.

Cena Petržalských novín, druhá zľava M.0obríková, M.Piskla, J.Hanáček, L. Matuský
Cena Petržalských novín, druhá zľava M.0obríková, M.Piskla, J.Hanáček, L. Matuský

Jaroslav Brečka si všetko vynahradil v hlavných dostihoch dňa v Cene starostu Mestskej časti Bratislava – Petržalka (42. Jarná cena Petržalky), steeplechase na 3800 m o 2800 eur. So slovenským odchovancom 7-ročným tmavým hnedákom valachom Mr Pamperitom zo stajne KCL SLOVAKIA, ktorého sám pripravuje, odskakoval s kurzom 8:1, aby v cieli jeho zverenec zvíťazil iste o jeden a štvrť dĺžky pred Chestionom, 7-ročným tmavým hnedákom valachom zo stajne HS Racing Team, ktorého jazdil džokej a tréner Miroslav Stančík. Tretia dobehla 7-ročná tmavá hnedka Regine (dcéra dvojnásobnej víťazky Veľkej Pardubickej Registany) zo stajne Wrbna Racing, v sedle s džokejom Jakubom Spáčilom, pripravovaná trénerom Čestmírom Olehlom. Ceny pre majiteľa víťazného koňa Rudolfa Cintulu, trénera a jazdca, odovzdal zástupca starostu Ján Bučan.

Cenu starostu MČ Petržalka odovzdal  J. Brečkovi,, J.Bučan
Cenu starostu MČ Petržalka odovzdal J. Brečkovi,, J.Bučan

Okrem prekážkových dostihov mohli diváci vidieť aj šesť rovinových a prestávkach sa o dobrú náladu starali hudobníci z country skupiny KSV (KSV=kríza stredného veku). Deti sa mohli povoziť na koníkoch a s rodičmi uhasiť svoj hlad i smäd v stánkoch s občerstvením. Kto prišiel, neoľutoval a určite sa vráti. Príďte aj vy, oplatí sa.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky