INZERCIA  +421 905 273 414, +421 905 273 416

Naši karatisti si podmanili Srbsko

Po minuloročnom úspechu sa koncom marca naši reprezentanti z karate klubu KK Seiken Bratislava zúčastnili na 15. ročníku prestížneho medzinárodneho turnaja Super ENPI cup v srbskej Subotici. Stretlo sa tam približne 1900 súťažiach z 13 krajín Európy. Počet našich pretakárov sa ustálil na dvadsiatke a predstavili sa celkom v 58 kategóriách kata v štýle GOJURYU a v 3 kategóriach športového zápasu – kumite. Naši najskúsenejší pretekári sa po prvýkrát na tejto súťaži zúčatnili aj v zápolení v štýle SHITORYU, a to v 18 kategóriach. Celkovo sme teda bojovali o medaile v 79 kategóriach.

Napriek silnej európskej konkurencii získali naši pretekári pre Petržalku 23 zlatých, 14 strieborných a 19 bronzových medailí. K tomu všetkému sme (spolu s ŠK Karate Nová Baňa) obsadili 1. miesto v počte medailí a stali sa tak najúspešnejšiou výpravou turnaja. Medzi našich najúspešnejších pretekárov bezpochyby patrili: Adam Musil, Lucia Liptáková, Martin Kolčák, Simona Kolčáková, Michael Šulka a Andrea Klementisová reprezentujúca karate klub ŠK Goju Kai Bratislava.

Potešili nás aj výkony začiatočníkov, ktorí po prvý raz okúsili atmosféru zahraničnej súťaže a vo svojich vekových kategóriach sa rozhodne nestratili. Najmladším členom našej výpravy bola iba šesťročná Kristínka Kováčová, ktorá sa postavila na stupne víťazov štyrikrát. Zaujímavosťou je, že na súťaži sa stretli dve súrodenecké dvojice z nášho klubu a v oboch prípadoch dievčatá porazili chlapcov v počte získaných medailí. Treba zdôrazniť, že všetci dvadsiati pretekári si vybojovali cenný kov a nikto z nich nešiel domov naprázdno. Gratulujeme všetkým, ktorí sa pričinili o veľký úspech a vďaku si za podporu zaslúžia Slovenská federácia karate a bojových umení a mestská časť Petržalka.

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 414, 0905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201