INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Skvelí bratia nevypustia žiadnu sezónu

V Národnom športovom centre v Bratislave sa uskutočnil pilotný program testovania športovcov. Slávni petržalskí rodáci, vodní slalomári Peter a Pavol Hochschornerovci, trojnásobní olympijskí víťazi v C2, predstavili spôsob testovania na jednotlivých diagnostických prístrojoch.

„Veľmi radi sa vraciame na pôdu Národného športového centra, ktoré stálo pri zrode našej športovej kariéry. Vždy radi podporujeme aktivity, ktoré pomôžu mladým talentom, našim potenciálnym nasledovníkom, v ich športovom raste. Navyše, sami radi využijeme možnosti a servis podporného tímu pre ďalšie skvalitnenie športovej prípravy,“ povedal Peter Hochschorner.

Sezóna pretekov vo vodnom slalome sa už pomaly rozbieha. „Hochšíci“ už majú program nahrubo načrtnutý. ,,Je to síce neolympijská sezóna, ale nebude bez vrcholných podujatí. Nemôžeme si dovoliť vypustiť žiadnu sezónu, pretože všetky výsledky sú pre nás dôležité. Od nich sa totiž odvíjajú finančné dotácie na ďalší rok. Musíme preto šliapať naplno a snažiť sa dosahovať čo najlepšie výsledky,“ vysvetľuje stratégiu „háčik“ lode Pavol.

Už začiatkom júna budú v poľskom Krakove majstrovstvá Európy, v tradičnom septembrovom termíne sa uskutoční svetový šampionát v pražskom areáli v Tróji. „Okrem majstrovstiev Európy a sveta chceme absolvovať aj všetky preteky Svetového pohára,“ predstavil Pavol Hochschorner program ich hlavných vystúpení v nasledujúcich mesiacoch. Dvojica, ktorá je doslova zberateľom úspechov, si uvedomuje, že od nich sa vždy bude očakávať útok na medailové pozície.

„Samozrejme, že na majstrovstvách Európy aj sveta chceme obstáť čo najlepšie. Uvidíme, ako bude na tom konkurencia. Uvedomujeme si, že s nami sa vždy počíta ako s favoritmi. Túto pozíciu budeme určite chcieť potvrdiť,“ uzavrel Peter Hochschorner.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky