INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Príďte si vsadiť na víťaza v dostihu Cena Petržalských novín

Príďte si vsadiť na víťaza v dostihu Cena Petržalských novín

V nedeľu 14. apríla o 14. hodine sa oficiálne začína na petržalskom závodisku dostihová sezóna. Diváci sa môžu tešiť na napínavé rovinové aj prekážkové zápolenia. Turfová ouvertúra ponúkne divákom pestrý program nielen na dráhe, pripravené sú aj televízne prenosy z pražskej Velkej dubnovej ceny a z Gr. 3 Frühjahrs-Meile v nemeckom Düsseldorfe aj so všetkými druhmi stávok, či retrospektívne návraty k vrcholným podnikom uplynulých týždňov (Dubai World Cup, Grand National Chase). O príjemnú atmosféru sa postará skupina Johnny Cash Revival, ktorá zahrá naslávnejšie skladby tejto americkej hudobnej legendy.

Hlavným bodom bratislavského „live“ programu je už tradičná Jarná cena Petržalky, steeplechase na 3800 metrov pod patronátom starostu Vladimíra Bajana. Jej okrúhly 40. ročník prilákal na štart osmičku koní z Česka Maďarska a Slovenska. Šancu na predĺženie vlaňajšej slovenskej neporaziteľnosti naď ťažšími skokmi má už 12-ročná sériová víťazka z minulej sezóny Clodine, ktorá triumfovala na všetkých slovenských hipodrómoch (postupne v Šuranoch, Topoľčiankach, Senici a v Bratislave). Úlohu miernej favoritky sa jej však budú snažiť znepríjemniť krajania Gargantus (vlani úspešný nad starohájskymi prútenkami) a pardubický triumfátor Eldorado. Domáci priaznivci určite budú zvedaví na výkon účastníka Veľkej pardubickej Le Jackpota, ktorého doplnia kobyly v tréningu Jána Kuchárika Zagroškudla a Bystruška. Maďarský reprezentant Quai Brany po neúspešnom vlaňajšom pokuse bude mať devízu v podobe skúseného dž. Jaroslava Myšku v sedle, ktorý sa vlani tešil z víťazstva na palube Bodyguarda. Tzv. „do počtu“ určite nebude chcieť byť ďalší český hosť Night King.

Najdôležitejšími rovinovými zápoleniami budú prvé „dvojkové“ predskúšky klasických testov pre trojročné kobyly a žrebce. Početnejšie pole obsadili príslušníčky nežnejšieho pohlavia v Memoriáli Josefa Břečku (II. kat., 1400 m, 3000 €), kde medzi šesticou papierovo vyčnieva maďarská Listed víťazka z lotu Jozefa Rosivala Springolina. Proti budú istotne najmä premiantky III. kat. z Bratislavy a Prahy Zilia a Harfa a takisto bronzová z Ceny zimnej kráľovnej, poctivka Cafe Queen. Medzi päticou žrebcov v Memoriáli Harryho Petrlíka st. (II. kat., 1 400 m, 3 000 €) víťazstvom aj dosiahnutými formami v Anglicku zaujme import Sign of the Zodiac. Trimfy z nášho regiónu majú na svojom konte Quick Dart a Marcus Aurelius, sľubným výkonom sa vlani na budapeštianskej pôde prezentoval Billy Tiger. Na reprezentanta stajne OMS King of Marmalade z šampiónskej centrály Ing. Zuzany Kubovičovej čaká náročný krst ohňom.

Zaujímavo obsadená je aj prútenkárska Cena Petržalských novín s podtitulom Memoriál Jindřicha Němčanského (3 300 m, 1 800 €), kde päť zo siedmich účastníkov vlani dokázalo vyhrať prekážkové dostihy.

Celkovo je na programe osem zápolení  plus dva spomínané televízne prenosy so všetkými druhmi stávok.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky