INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Zimnú prípravu FCPA narušila maródka

Zimnú prípravu FCPA narušila maródka

Po dlhej zimnej prestávke sa počas druhého  marcového víkendu otvorili aj brány štvrtoligových  štadiónov. O tom, ako sú na jarné boje pripravení futbalisti FC Petržalka akadémia, lídri IV. ligy, sme sa porozprávali s manažérom klubu Andrejom Kalinom. 

o Čo vám ukázala dlhá zimná príprava, ako ste boli s ňou spokojní?

– Takúto špecifickú zimnú prípravu som ešte nezažil. V januári počas veľkej zimy sme mali problémy so zamrznutým ihriskom. V podstate sa na ňom nedalo ani trénovať. Vtedy sme chodili do fitnescentra. Preto sme aj prvý prípravný zápas s Dunajskou Stredou B odohrali vonku, to isté platilo aj o súboji s juniorkou Slovana. Takisto sme sa borili s množstvom zranených a chorých hráčov, dokonca kvôli veľkej maródke sme zrušili zápasy s Novými Zámkami a s Račou. Takže preto zimnú prípravu nehodnotím kladne, hoci sme trénovali štyrikrát týždenne.

Andrej Kalina

 

o Čím si vysvetľujete, že ste počas zimnej zaberačky mali  na maródke toľkých  hráčov?

–  Kvôli veľkej maródke sme neodohrali ani jeden prípravný zápas v kompletnej zostave.  S tým som sa ešte nestretol, možno sa hráči zle rozcvičili, alebo podcenili oblečenie.  Zranenia a choroby zapríčinila tuhá zima, pokiaľ však viem, s takouto maródkou mali problém aj v iných kluboch.  V minulom týždni pred prvým majstrovským zápasom sa však situácia o dosť zlepšila.

o Výsledky v priateľských stretnutiach nie sú najdôležitejšie, ale vy ste nevyhrali ani v jednom zo siedmich, hoci ste hrali s mužstvami z vyšších súťaží. Prečo?

–  Poviem úprimne, takéto zlé výsledky som neočakával, veľmi ma zobrali hlavne prehry s juniorkou Slovana a Interom. Na druhej strane som presvedčený, že keby sme hrali v plnej sile, tak sa vyrovnáme aj treťoligistom. Na to sa však vyhovárať nechcem. Ďalší hráči, ktorí dostali šancu, mali viac zabojovať o miesta v základnej zostave.

o Ako vnímate zmeny v mužstve, našli ste náhrady za Petráša, Halenára a Pirosku?

– Všetci traja boli osobnosťami na ihrisku aj v kabíne. Odchod Petráša nám urobil škrt cez rozpočet, lebo Mariána Hada sme mali nachystaného na post ľavého obrancu. Tento bývalý reprezentant však Petráša nahradí.  Novým v kádri je šikovný stredopoliar Boris Turčák, ktorý má kvality aj na najvyššiu súťaž. Tomáš Pochyba hrával v doraste za Tenerife, k nám prišiel z Interu, je to talentovaný hráč. Luka Mašulovič sa vrátil z Rakúska v zanedbanom stave, chvíľu potrvá kým sa dá do poriadku. Z dorastu sme vytiahli  perspektívneho Mareka Bonča. Výbornou správou je aj to, že po skusoch v FK Senica sa do mužstva vrátil najlepší strelec tímu Jakub Hronec.  Myslím si, že sme sa nejako neoslabili, lebo kvalitní hráči síce odišli, ale aj dobrí prišli. Troška nám však hlavne v kabíne chýbajú starší hráči.

o Vykryštalizovala sa vám základná jedenástka, s ktorou by ste chceli nastupovať v jarnej časti?

– Tréneri majú o základnej zostave na deväťdesiat percent jasno a keď bude celý káder zdravotne v poriadku, tak aj na jednotlivých postoch budeme mať slušnú konkurenciu.

o Šesťbodový náskok po jesennej časti vám velí vyhrať súťaž a postúpiť do III. ligy…

– Naše najvyššie ciele sa nemenia, chceme postúpiť do III. ligy bez jedinej prehry v majstrovskej súťaži. Tréner hráčom neustále zdôrazňuje, aby si uvedomili,  za aký klub hrajú, lebo Petržalka má stále veľký zvuk vo futbalovom hnutí na celom Slovensku. Na jeseň sme mali skvelú podporu našich verných fanúšikov. Urobíme teda všetko preto, aby  sme sa aj na jar spolu tešili z kvalitných výkonov celého mužstva.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky