INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Tardíková chce napodobniť sestru

Tardíková chce napodobniť sestru

Petržalčanka Simona Tardíková je veľkou nádejou slovenského florbalu. Členka FBC Blueberries Modra  má 18 rokov, ale tomuto športu sa venuje už dlhší čas. Pritiahla ho k nemu jej staršia sestra Petra, reprezentantka Slovenska.

Simonka navštevuje evanjelické lýceu v Petržalke a aj počas turnaja obvodných škôl na Vranovskej ulici dokazovala na palubovke svoje majstrovstvo, bola jednoducho ako živé striebro.

,,Moja sestra je pre mňa veľkým vzorom, lebo vyniká technikou a celkovou vyspelosťou v tomto športe. Rada by som sa jej priblížila, v súčasnosti hráva za bratislavský Hurikán. V Modre hrávam ženskú extraligu, cestujeme teda aj po Slovensku za súpermi. Viacerí sa ma už pýtali, či by som nechcela hrať spolu so sestrou, žiaľ, v Hurikáne mi dievčatá neboli nejako sympatické. Myslím si však, že som dobre urobila, keď som sa rozhodla pre Modru. Je to síce slabší tím, ale pretože sa stretávame so silnejšími súpermi, dá mi to veľmi veľa pre môj ďalší výkonnostný rast. Predtým som pôsobila v klube FC Dragons Ružinov, ktorý bol úspešnejší a zaň začala hrať aj moja sestra. Keď sa však klub rozpadol, s trénerom Miroslavom Hýlekom som sa dohodla, že pôjdem s ním do Modry,“ hovorí mladá dievčina.

Tardíková

V súčasnosti však má tento klub dosť vážne finančné problémy, čo je na Slovensku úplne normálne. ,,Jeho budúcnosť je neistá, keby teda tréner z neho odišiel, tak by som ho nasledovala, lebo sa mi s ním veľmi dobre pracuje a pod jeho vedením sa neustále zlepšujem. Na tréningy chodíme autom spolu s trénerom, keďže viaceré hráčky sú z Bratislavy. Je to príjemné, lebo počas cesty sa rozprávame, ako by sme mohli rôzne činnosti robiť lepšie. Je to teda už taká teoretická príprava.“

Pred dvomi rokmi sa  evanjelické líceum Vranovská prebojovalo do celoslovenského finále a o niečo podobné sa vynasnaží aj tentoraz. ,,Konkurencia medzi najlepšími je veľká, lebo jednotlivé školy majú už k dispozícii takmer kompletné florbalové družstvá. Bude to teda poriadna fuška. Školu zvládam, som v maturitnom ročníku, možno ďalej pôjdem študovať do Čiech, alebo zostanem v Bratislave,“ zakončila našu debatu nádejná hráčka s veľkým potenciálom.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky