INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

FC Petržalka 1898 chce urobiť pre záchranu maximum

Futbalisti FC Petržalka 1898 po takmer štvormesačnej zimnej prestávke úspešne vstúpili do jarných bojov III. ligy Keno 10 skupina západ. V úvodnom stretnutí vyhrali na pôde juniorov FC Nitra 1:0 a odplatili im tak prehru z domáceho ihriska.

O celkovej situácii v mužstve sme sa porozprávali s trénerom Alexandrom Zachariášom.

Ako prebehla zimná príprava, na čo ste sa v nej zamerali?

– Celú sme ju absolvovali v domácich podmienkach, využívali sme ihrisko na Polygrafe a tiež na FTVŠ UK na Lafranconi, kde sme mali trénovať na umelej tráve trikrát do týždňa. Žiaľ, poveternostné podmienky, veľa snehu a silná mráz nám skomplikovali situáciu, keď sme teda nemohli absolvovať tréningy na Lafranconi, tak sme to riešili inými alternatívami. Venovali sme sa hlavne naberaniu kondície a pokiaľ sa dalo, tak sme samozrejme, pracovali s loptami. Úvod bol celkom nádejný, lebo sa s nami začali pripravovať skúsenejší hráči, ktorých sme si vyhliadli za posily. Boli to Vladimír Gligič z Piešťan a Filip Baláži z juniorky Slovana, nakoniec z ich prestupu zišlo a skončili v Domine. Je to škoda, lebo jesenná časť nám ukázala, že hlavne do stredovej formácie musíme získať skúsenejších hráčov a jedného by sme potrebovali do útoku. Náš káder je totiž veľmi mladý, keď sme hrali v Nitre, tak sme boli viac juniorským ako seniorským mužstvom. V základe hralo päť hráčov narodených v 1993, štyria ročník 1991, jeden 1990 a dvaja o niečo starší, ročník 1986 a 1987. Z tohto dôvodu nás veľmi potešilo, že sme úvodný jarný zápas zvládli veľmi dobre a že sme prvý raz v náročnej súťaži vyhrali na ihrisku súpera.

Aké zmeny nastali v kádri, je oproti jesennej časti silnejší?

– Marek Plichta odišiel do Rakúska, Andrej Hanták sa po skončení hosťovania vrátil do Dunajskej Stredy a Dávid Brányik zakotvil v Tomášove. Na hosťovanie z juniorky Slovana prišiel Adam Peťovský, z Prešova Erik Havrilla, Tomáš Kamenca sa vrátil z hosťovania z Ružinova. Prednosťou nášho mužstva by mala byť dobrá kondičná pripravenosť a lepšia zohratosť.

Čo vám ukázali prípravné zápasy a koľko ste ich zohrali?

– Odohrali sme jedenásť prípravných zápasov, zámerne sme sa stretli so silnejšími súpermi z vyšších súťaží, Dunajská Streda, Senec, Dubnica, Břeclav, aby sme boli dostatočne preverení. Myslím si, že to bol dostatočný počet stretnutí, prevažne sme hrali vonku, ale aj na umelej tráve na Rapide. Zápasy nám prospeli po každej stránke, ukázali nám naše slabiny i prednosti, hrali sme v rytme streda – sobota, a najmä sme pilovali hernú kondíciu. Dúfam, že počasie už bude konečne lepšie a ustálenejšie a budeme sa venovať nácviku štandardných a iných situácií.

Aké je konkurenčné prostredie v šatni?

– Trénujeme veľmi mladé mužstvo, dôležité je však, že chlapci chcú na sebe pracovať, majú veľký záujem posunúť sa vo svojej kariére ďalej. Samozrejme, trochu nám chýbajú skúsenejší hráči, ktorí od nás odišli a ktorí mali o trochu väčšiu kvalitu. Takto by to viacerí naši mladíci mali o niečo ťažšie sa presadzovať a ešte viac by museli na sebe pracovať. S hernou disciplínou majú totiž určité problémy, na jeseň sme totiž dostali zbytočne veľa gólov. Ak chceme byť úspešní, musíme mať dobrú defenzívu, na druhej strane si naše mladé mužstvo vie vytvoriť dosť šancí, ale malé percento ich využije. To znamená, že viac budeme stavať na hernú a taktickú disciplínu celého tímu.

Myslíte si, že jarná časť bude z pohľadu FC Petržalka 1898 úspešnejšia a udržíte sa v III. lige Keno 10?

– Pre záchranu urobíme maximum, ak vedenie klubu dodrží hráčom zmluvné podmienky a dostanú to, čo im patrí, tak je veľký predpoklad, že jarnú časť zvládneme. Myslím si, že chlapcom prospela zmena v hernom systéme, proti niektorým súperom hráme útočnejší futbal 4-3-3, teda s moderným rozostavením, keď sa snažíme vysoko atakovať rozohrávku protivníka. V súťaži sú však mužstvá aj s niektorými bývalými hráčmi z najvyššej súťaže a proti nim uplatňujeme systém 4-2-3-1. Väčší dôraz kladieme na defenzívu a na uplatňovanie rýchlych protiútokov. Na jeseň Petržalka doma postrácala dosť bodov, na jar sa to už nesmie opakovať. Chceme pravidelne vyhrávať a zvonku tiež niečo priniesť. Mužstvo urobilo určitý progres a hráči vidia, že ak sú disciplinovaní, dá sa s každým hrať. V nedeľu 24. marca o 10.30 h sa proti Moravanom po dlhom čase predstavíme našim priaznivcom, všetci veríme, že ich potešíme hlavne víťazstvom. V súčasnej situácii tri body potrebujeme ako soľ, aby sme sa troška odpútali od našich súperov.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky