INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Varga najúspešnejší v Bratislave

Športovcom minulého roka v Bratislave a Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) sa v hlavnej kategórii seniori stal triatlonista Richard Varga. Petržalský rodák a pretekár Triaxu Bratislava získal v septembri v americkom Chicagu svoj štvrtý titul majstra sveta v akvatlone.

V prestížnom seriáli majstrovstiev sveta v triatlone skončil dvakrát v najlepšej desiatke. Hneď skraja sezóny v marci v novozélandskom Aucklande bol siedmy a neskôr v júli na šprintérskych vzdialenostiach v Hamburgu ôsmy. V júli dosiahol aj svoj najväčší triatlonový úspech roka 2015, keď na európskom šampionáte v Ženeve 9. júla finišoval hneď za medailovými pozíciami na štvrtom mieste. Necelý mesiac predtým na premiérových európskych hrách v azerbajdžanskom Baku tiež potvrdil príslušnosť k európskej špičke piatou priečkou. Najlepší plavec medzi špičkovými triatlonistami ukončil rok na 20. mieste svetového renkingu.

Chce olympijskú medailu

Neoficiálne sa už v predstihu kvalifikoval na OH 2016 v Rio de Janeiro. ,,Najviac si cením štvrté miesto na majstrovstvách Európy,“ povedal nám víťaz ankety a dodal: ,,V tejto novej sezóne sa nechcem motať okolo siedmych, ôsmych miest, zvolím agresívnejšiu taktiku, budem viac riskovať, aby mi tá medaila už konečne vyšla. Účasť na olympijských hrách v Riu mám na 80 – 90 percent istú, nachádzam sa niekde v polovici rebríčka. V príprave nebudem výrazne nič meniť. Poznám svoje telo, viem, čo sa mi hodí. Ide skôr o to, aby som sa zdokonaľoval v tom, čo robím. Rád by som získal medailu, je to mojím snom,“ povedal víťaz ankety.