INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Varga najúspešnejší v Bratislave

Varga najúspešnejší v Bratislave

Športovcom minulého roka v Bratislave a Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) sa v hlavnej kategórii seniori stal triatlonista Richard Varga. Petržalský rodák a pretekár Triaxu Bratislava získal v septembri v americkom Chicagu svoj štvrtý titul majstra sveta v akvatlone.

V prestížnom seriáli majstrovstiev sveta v triatlone skončil dvakrát v najlepšej desiatke. Hneď skraja sezóny v marci v novozélandskom Aucklande bol siedmy a neskôr v júli na šprintérskych vzdialenostiach v Hamburgu ôsmy. V júli dosiahol aj svoj najväčší triatlonový úspech roka 2015, keď na európskom šampionáte v Ženeve 9. júla finišoval hneď za medailovými pozíciami na štvrtom mieste. Necelý mesiac predtým na premiérových európskych hrách v azerbajdžanskom Baku tiež potvrdil príslušnosť k európskej špičke piatou priečkou. Najlepší plavec medzi špičkovými triatlonistami ukončil rok na 20. mieste svetového renkingu.

Chce olympijskú medailu

Neoficiálne sa už v predstihu kvalifikoval na OH 2016 v Rio de Janeiro. ,,Najviac si cením štvrté miesto na majstrovstvách Európy,“ povedal nám víťaz ankety a dodal: ,,V tejto novej sezóne sa nechcem motať okolo siedmych, ôsmych miest, zvolím agresívnejšiu taktiku, budem viac riskovať, aby mi tá medaila už konečne vyšla. Účasť na olympijských hrách v Riu mám na 80 – 90 percent istú, nachádzam sa niekde v polovici rebríčka. V príprave nebudem výrazne nič meniť. Poznám svoje telo, viem, čo sa mi hodí. Ide skôr o to, aby som sa zdokonaľoval v tom, čo robím. Rád by som získal medailu, je to mojím snom,“ povedal víťaz ankety.

Zdravie, šťastie…

Na prahu nového roku 2016 vyslovil aj svoje osobné želanie: ,,Želám, si, aby mi držalo zdravie. Aby som mal aspoň trošku šťastia v kľúčových chvíľach. To ostatné si už vybojujem sám. Tiež si želám, aby boli ľudia okolo mňa, moji príbuzní, celý rok zdraví. Budem veľmi šťastný, keď to bude minimálne aspoň také dobré, aké to bolo minulý rok. Momentálne na Slovensku osobného trénera nemám. Druhý rok pôsobím v Anglicku. Tam som v dobrých trénerských rukách. Z tohto hľadiska tento dôležitý post v realizačnom tíme nemusím vôbec riešiť. Keď prídem domov, mám brata, ktorý mi organizuje veci na Slovensku,“ skonštatoval výborný triatlonista a človek.

 

 

 

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky