INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Sen Martina Kližana

Sen Martina Kližana

Martin Kližan je nielen tenista svetovej úrovne, ale aj Petržalčan. Navyše nedávno spojil svoje sily s ďalším známym Petržalčanom, bývalým novinárom Jozefom Korbelom, ktorý ukončil svoju spoluprácu s cyklistom Petrom Saganom. s oboma sme sa rozprávali o Petržalke aj o tenise.

Otázky pre Martina Kližana:

  • Ste Osobnosťou Petržalky, povedzte nám, aký máte k nej vzťah?

– Petržalka je moja srdcovka! Vyrástal som tu, chodil do školy a bývam tu – treba dodať niečo viac? Sídlisko, či mesto, ktoré mám rád. Človek tu nájde takmer všetko k životu – prírodu, lesy, jazero, cyklochodníky, obchody a všetky služby. Rozrastá sa, modernizuje, ale ešte by som bol rád, keby tu bolo oveľa viac ihrísk pre mládež!

  • Koľko času v roku v Petržalke strávite?

– Pokiaľ nie som na turnajoch po svete, tak väčšinou sa nachádzam doma v Petržalke, kde žijú aj moji rodičia.

  • Vnímate zmeny, akými prechádza?

– Určite že vnímam, niečo si prečítam na internete alebo v Petržalských novinách, niekedy sa poteším, inokedy zahromžím… (smiech). Najnovšie som zaregistroval dokončenie električkovej trate, dostavbu plavárne a iné…

  • Ktorú časť Petržalky máte najradšej a prečo?

– Určite malé rameno, pri ktorom bývam, ale asi okolie Draždiaka, prípadne lesík pri Dostihovej dráhe… Mám jeden veľký sen: keď skončím kariéru, tak by som chcel v Petržalke vybudovať jeden veľký športový komplex pre viacero športov.

  • Prečo ste si za svojho športového manažéra vybrali bývalého novinára Jozefa Korbela? Myslíte si, že ako Petržalčania máte niečo spoločné?

– Oslovil som ho bezprostredne potom, ako on ukončil osemročnú spoluprácu so známym cyklistom Petrom Saganom. Pošepol mi ho tréner Martin Hromec. Myslím si, že je to skúsený človek v športovej a mediálnej sfére. A prečo som si ho vybral? Veď samotná systematická medializácia Sagana a ďalšie veci za posledné roky hovoria jasnou rečou, že je to v tomto smere profesionál. Verím, že vydrží pri mne aspoň toľko rokov, ako pri Saganovi a rovnako aj mne pomôže v tejto oblasti. Mali sme osobných niekoľko rozhovorov a som spokojný.

  • Aký je váš tohtoročný tenisový cieľ?

– Na konci uplynulého roka som všetko reštartoval, zahodil som minulosť za hlavu a idem novou cestou. Ciele? Nechcem o nich veľmi hovoriť. idem tvrdo pracovať a verím, že prídu aj výsledky.

Martin Kližan a Jozef Korbel
Martin Kližan a Jozef Korbel

Otázky pre Jozefa Korbela:

  • Prečo ste sa rozhodli stať športovým manažérom Martina Kližana?

–  Keď ma oslovil, veľa som si o ňom prečítal a už pri prvom našom ,,rande” ma oslovil svojou bezprostrednosťou, humorom, sebavedomým, ale aj citlivosťou. Je rovnaké znamenie ako ja – rak, má rád rovnako aj futbal ako ja… (smiech). Teraz však vážne – niečo z neho vyžaruje, čo mi navrávalo – choď do toho! Mám dobrú intuíciu, niečo cítim, že to môže byť úspešné spojenie. Jedným slovom, chcem Martinovi pomôcť! Verím, že spoločnými silami a samozrejme aj s celým realizačným jeho tímom, to postupne dokážeme!

  • Myslíte si, že ako Petržalčania máte niečo spoločné?

– Určite, obaja žijeme už roky na pravom brehu Dunaja… navyše, takmer si vidíme do okien… Takže ho môžem aj večer sledovať…

  • V čom budete Martinovi nápomocný?

– V prvom rade s mediálnymi vecami, ale aj marketingovými, avšak hlavne by som mu chcel vysvetliť niektoré veci, ktoré mu v minulosti uberali z pozitívneho imidžu!

  • Aký je váš profesijný cieľ pri spolupráci s Martinom?

– Aby Martin napredoval po športovej stránke a hlavne, aby sme si mali vždy čo povedať a keď raz skončíme spoluprácu, aby mi vedel povedať jedno čarovné slovíčko – ďakujem…

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky