INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Nezostal kameň na kameni, ale III. liga sa bude hrať!

Nezostal kameň na kameni, ale III. liga sa bude hrať!

Futbalisti FC Petržalka 1898 sa s plnou väznosťou pripravujú na jarnú časť III. ligy skupina západ. Finančná situácia klubu je však veľmi zlá, preto sa oproti minulému roku drasticky znížil rozpočet, podstatné je však, že seniorské mužstvo naďalej existuje. O súčasnej situácii sme sa porozprávali s trénerom Tomášom Medveďom.

Kedy ste začali so zimnou prípravou a ako z vášho pohladu prebieha?

Začali sme 15. januára, v rámci našich možností trénujeme dvakrát denne na umelej tráve na FTVŠ na Lafranconi. Striedame bežecké tréningy s posilňovňou a raz do týždňa máme na programe loptové hry, najčastejšie basketbal. Keďže je už aj dlhšie svetlo a počasie je tiež celkom dobré, tak využívame aj ihrisko na Polygrafe.

Priblížte nám veľké zmeny v mužstve.

V podstate budujeme úplne nové mužstvo, lebo takmer tucet hráčov odišlo za lepšími podmienkami, najmä do Rakúska. Sú to Nemček, Baláži, Bolech, Klenovský, Gligič, Vukovič, Mryglot, Štrba, Štulajter. Prince Ofori zakotvil v Karvinej a Kolóny v juniorke Trnavy. Okrem Uhlíka, Čobíka, ktorí hrávali pravidelnejšia brankára Kaňucha, ten sa striedal s Bolechom, nezostal v kádri kameň na kameni.

Ktorými hráčmi ste káder doplnili?

Niektorých hráčov sme stiahli z hosťovania, ďalší prišli z iných klubov a káder sme vystužili šiestimi odchovancami zo staršieho druholigového dorastu. V rámci našich finančných možností sme sa snažili doplniť mužstvo takými futbalistami, s ktorými by sme mohli obstáť v náročnej III. lige. Uvažujeme ešte o ďalších posilách, lebo k dispozícii máme okolo 15 až 18 hráčov. Predovšetkým naši odchovanci majú obrovskú šancu v tejto veľmi zlej situácii upútať na seba a ukázať všetko, co je v nich. Spomenúť musím aj Kurána, ktorý prišiel zo Slovana a u nás sa rozohráva po dlhom zranení. Bojujeme so všetkým, ako sa len dá, zažehnali sme to najhoršie pomocou majiteľa sme zohnali nejaké financie, aby sme mohli nejako fungovať. Každý z nás sa niečoho vzdal, záleží nám na tom, aby chlapci dostali nejaké peniaze.

Čo vám doteraz ukázali prípravné zápasy, myslíte si, že novovytvorené mužstvo bude napredovať?

Zatiaľ sme odohrali štyri stretnutia. V Nitre sme remizovali, rovnako aj s ŠKP Dúbravka, prehrali sme so silným Jurom a tiež aj s Bernolákovom. V každom zápase skúšame nových hráčov, zostava sa mení, preto výsledkom neprikladáme väčší význam. Do začiatku súťaže by sme mali odohrať ešte štyri súboje. Ide mi o to, aby sme vytvorili kostru mužstva a mohli sa tak spoľahnúť na niekoľkých nosných hráčov.

Vedeli by ste nejako formulovať ciele pre jarnú časť?

Naše ciele sa absolútne zmenili, pred začiatkom sezóny sme mysleli iba na postup do novovytvorenej II. ligy. V jarnej časti pôjdeme od zápasu k zápasu, samozrejme, boli by sme radi, keby sa kvalita všetkých hráčov, ktorí odišli, negatívne na mužstve neprejavila. Pred mesiacom neboli žiadne ciele, lebo situácia bola kritická, takmer beznádejná, teraz keď vieme, že aj jar odohráme v III. lige, tak v nej nechceme hrať nejakú podradnú úlohu. FC Petržalka 1898 takmer úplne potopili veľké dlhy z minulosti, preto majiteľ zoškrtal rozpočet. Už aj III. liga totiž predstavuje dosť veľké finančné zaťaženie. V FC sú teda radi, že v rámci svojich možností klubu pomohla mestská časť na cele so starostom Vladimírom Bajanom.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky