INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Kart One Arena je pýchou Petržalky, poskytuje kvalitu a zábavu

Kart One Arena je pýchou Petržalky, poskytuje kvalitu a zábavu

V jednej časti Petržalky už tretí rok priaznivcom motoristického športu dobre slúži nová atrakcia. Niekdajšie sklady a paneláreň na Kopčianskej ulici nahradila motokárová hala. Volá sa Kart One Arena, jej úžitková plocha bez zázemia v podobe baru a šatní je 4 865 štvorcových metrov. Vznikla z nadšenia jej prevádzkovateľov a vyznačuje sa zvláštnosťou v podobe industriálneho prostredia starej haly, ako aj tunelom na cieľovej rovinke. O tom, ako sa jej darí, sme sa porozprávali s manažérom prevádzky Tomášom Krasňanským (na snímke).

Odkedy existuje hala a za akým účelom ste ju postavili?

– Do prevádzky sme ju dali v januári 2012, nechceli sme vytvoriť iba miesto na zábavu pre ľudí, ale našim predsavzatím bolo im poskytnúť profesionálny priestor pre motoristický šport. Od prvopočiatku všetku našu energiu a financie sme orientovali na vytvorenie dôstojného stánku pre nadšencov motoristického športu. Sme radi, že sa nám to podarilo splniť a že sme postavili niečo, čo má zmysel.

Povedzte nám ako je hala pre verejnosť využívaná a ako je navštevovaná?

– V podstate prevádza motokárovej haly okrem niekoľkých najväčších sviatkov beží celý rok, máme otvorené každý deň, počas pracovných dní od 14. do 24. h, počas víkendu od 10. do 24. hodiny. Široká verejnosť má teda dostatočný priestor na to, aby si zajazdila na motokárach. Teší nás veľký záujem, znamená to teda, že zrejme sme vyplnili nejakú dieru, ktorá bola na trhu. Pritom záujem rastie, okrem bežnej laickej verejnosti začína k nám chodiť čoraz viac nadšencov motoristického športu, ktorí sa mu venujú na profesionálnejšej úrovni. Vznikajú tu rôzne pretekárske série, v určitých intervalom sa stále obmieňajú. Denná návštevnosť je okolo 300 ľudí, čo znamená, že za mesiac príde k nám priemerne 9-10 tisíc ľudí a to je určite pekné číslo.

Aké vekové kategórie vás navštevujú?

– Halové motokáry nie sú nejako vekovo obmedzené, v podstate deti na nich jazdia od siedmich rokov, keď už dočiahnu na plynový, brzdový pedál a dokážu točiť volantom. Zo skúseností vieme, že tu máme jazdcov, ktorí majú aj cez 60 rokov. Samozrejme, našou najpevnejšou skupinou je mladšia a stredná generácia, od 20 do 40 rokov. Štandardne poskytujeme jazdu pre amatérov na 10 minút, ktorá stojí 8 eur. Ale chodia k nám skupiny, ktoré sa tomuto športu venujú troška profesionálnejšie a tie si prenajmú halu na hodinu či na dve. Využívame motokáry vyššej triedy, to znamená, že majú vyšší výkon ako to bežne v halách býva, naša je najdlhšia na Slovensku. Motokáry sme si zabezpečili od popredného svetového výrobcu, je to francúzska firma Sodikart, spĺňajú všetky európske normy, bezpečnosť, kvalitu, výdrž, emisie. Máme flotilu trinástich motokár pre verejnosť, sedemnástich pre profesionálnych jazdcov a ešte k tomu sedem detských motokár s menším výkonom.

Využívate halu na usporiadanie významnejších pretekov?

– Ročne sa u nás uskutoční niekoľko kvalitných pretekov. V prvom rade sú to majstrovstvá Slovenska, na ktoré máme štatút, takisto usporiadame už III. ročník INDOOR KART CUP 2013/2014, ďalej sa u nás jazdia rakúske majstrovstvá a viaceré slovenské série.

Vaša motokárová hala sa vyrovná viacerým európskym, ale napríklad v Rakúsku funguje množstvo ďalších hál a jazdenie na motokárach má dlhú tradíciu. Chcete sa priblížiť našim susedom?

– Pochádzam z motokárového prostredia, dlhé roky som sa venoval tomuto športu aj troška odvážnejšie na profesionálnejšej úrovni. Takže som mal možnosť zajazdiť si v rakúskych, nemeckých, belgických a iných v halách v Európe. V Rakúsku je halová motokárová scéna na najvyššej úrovni s najväčším počtom jazdcov. Ale to, že zo šiestich rakúskych majstrovstiev sa dvoje jazdia u nás, je dôkazom vysokej kvality našej haly!

Aké služby ešte ponúkate návštevníkom?

– Keďže máme dosť veľký priestor s barom a projekčným plátnom, tak sa ho snažíme čo najlepšie využiť. Veľa spoločností počas roka, ale predovšetkým na jeho konci usporiada u nás rôzne semináre, firemné stretnutia, takže im na posedenie zabezpečíme všetko potrebné vrátane kvalitného občerstvenia. Stále však chceme a musíme hľadať nové možnosti, aby sme ľuďom poskytli ešte lepšie podmienky a celkový zážitok. Tešíme sa z toho, že v našom dobrom kolektíve máme takých pracovníkov, ktorí dokážu prekvapiť novými nápadmi.

,,Na výstavu novej haly sme použili najmä súkromné a vlastné zdroje, celková investícia do objektu a motokár predstavuje 300 až 400 tisíc eur,“ povedal nám jeden z majiteľov Maroš Hedera.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky