INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Hokejisti SR tlačili Kuzminovú na vrchol

Hokejisti SR tlačili Kuzminovú na vrchol

SOČI 9. februára (SITA – od vyslaných redaktorov Petra Pašutha a Petra Mráza) – Vynikajúci výkon slovenskej biatlonistky Anastasie Kuzminovej v nedeľňajšom šprinte na 7,5 km na XXII. zimných olympijských hrách v Soči okorenený obhajobou zlatej medaily spred štyroch rokov sledovali v komplexe Laura naživo aj všetci členovia slovenskej hokejovej výpravy.

Pre brankára Jána Laca to nebola prvá osobné skúsenosť s biatlonom. „Už som v minulosti bol na pretekoch, ale nie na takomto vrcholnom podujatí. Základné informácie o tomto športe mám, občas si to pozriem aj v telke,“ poznamenal 32-ročný gólman a dodal: „Prišli sme povzbudiť Nasťu a ďalšie dievčatá. Boli sme veľmi zvedaví, ako to dopadne. Som veľmi rád, že sme mali šancu byť pri tom.“

Veľké nadšenie prežíval kapitán reprezentácie Zdeno Chára, ktorý na drese nosí číslo 33. Symbolikou je, že také štartové číslo mala aj Anastasia Kuzminová počas obhajoby zlata v šprinte. Chára pri trati neúnavne povzbudzoval slovenské reprezentantky a po druhej úspešnej streleckej položke Kuzminovej sa snažil dostať čo najbližšie k priestoru cieľa, aby zamával víťazke.

Anastasia Kuzminová si ale bude musieť pár hodín počkať, kým jej na krk zavesia zlatú medailu. Po nedeľňajších večerných pretekoch síce v areáli Laura vystúpila na pódium spolu s ďalšími medailistkami, ale dekorovali ju iba kvetmi. Slávnostný medailový ceremoniál sa uskutoční až v pondelok 10. februára o 19.30 h miestneho času (16.30 SEČ). Kuzminová bude musieť pre slávnosť absolvovať vyše hodinovú cestu z vytrvalostnej dediny na Červenej Poľane pri komplexe Laura do Olympijského parku v Soči, kde sa konajú ceremoniály. Okrem zavesenia medaily na krk si bude môcť vypočuť pod olympijským ohňom aj slovenskú hymnu.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Ochrana osobných údajov: kliknite SEM.