INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petržalčan Varga sa pripravuje s olympijskými medailistami

Petržalčan Varga sa pripravuje s olympijskými medailistami

Richard Varga, rodák z Petržalky, sa v druhej polovici decembra stal medzi mužmi už šiesty raz v rade najlepším športovcom Slovenskej triatlonovej únie (STÚ) v roku 2014. Najsilnejšou disciplínou účastníka olympijských hier v Londýne 2012 je plávanie. Jeho doterajším najväčším úspechom je zisk titulu majstra sveta v akvatlone. To je dosť dôvodov na to, aby sme sa s ním porozprávali.
o Ako si spomínate na detstvo v Petržalke?
– Vyrastal som v okolí Technopolu, kde som našiel dobré možnosti na športovanie. Hrával som futbal (za Artmediu som absolvoval všetky žiacke kategórie), hokejbal, keď v zime zamrzol kanál, venoval som sa hokeju a rád som sa aj sánkoval. Dnes už nevidím toľko detí športovať, hoci Petržalka má celkom dobré podmienky na šport. Najmä hrádza ponúka výborné možnosti na beh, bicyklovanie či jazdu na kolieskových korčuliach.
o Pre obyvateľov Petržalky je výbornou správou, že tento rok dostanú do užívania nový 25-metrový plavecký päťdráhový bazén…
– Vo svete sú bazény úplne všednou záležitosťou, také veľké sídlisko, akým je Petržalka, nutne potrebuje niekoľko bazénov. Petržalčania ho určite dostatočne využijú.
o Čo sa vám na Petržalke páči a čo by bolo treba zlepšiť?
– Všetko je tu po ruke, či už jazero Draždiak, hrádza, je tu veľa peknej prírody, toto sídlisko má veľký potenciál, s ktorým treba správne naložiť. Na druhej strane je veľká škoda, že sa v Petržalke stále veľa stavia, mám na mysli rôzne obchodné reťazce či polyfunkčné domy. Petržalka tiež veľmi potrebuje viacúčelovú halu na basketbal, volejbal, futsal, florbal a ďalšie športy. Je toho veľa, všetko záleží od kompetentných, verím, že miestni poslanci podporia šport. Je veľmi dobré, že starosta Vladimír Bajan má k nemu úprimný vzťah.
o Prednedávnom, v novembri, sa vaším druhým domovom stalo Anglicko, mesto Leeds. Čo vás k tomuto kroku viedlo?
– Minimálne do olympijských hier 2016, ktoré sa uskutočnia v Riu de Janeiro, budem žiť a trénovať v anglickom Leedsi. Z rodnej Bratislavy ma „vyhnala“ možnosť pripravovať sa v jednej tréningovej skupine s bratmi Brownleeovcami, olympijskými medailistami. S nimi som sa už istý čas pripravoval pred OH 2012 v Londýne, kde som skončil 22. a anglickí bratia sa postavili na stupne víťazov (Alistair vyhral a Jonathan bol tretí). Keď chcem konkurovať špičke, musím mať kvalitnú prípravu a bratia Brownleeovci sú najlepší na svete, majú špičkových trénerov, navzájom si vyhovujeme aj po ľudskej stránke. Už viackrát ma volali, ale ja som váhal, lebo som si chcel dokončiť školu. Teraz nastal ten správny čas. Mojím jasným cieľom je účasť na OH 2016 v Riu de Janeiro.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky