INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petržalčan Herceg talentom roka 2013

Petržalčan Herceg talentom roka 2013

Začiatkom tohto mesiaca prvý raz v histórii vyhlásili v špecializovanej lukostreleckej hale vo Viničnom anketu o najlepšieho lukostrelca v kategórii mužov a žien. Petržalské noviny boli tiež pritom, lebo talentom roka do 15 rokov sa stal Erik Herceg z 1. slovenského školského lukostreleckého klubu Petržalka.

Pekná slávnosť by mala podľa slov predsedu slovenského lukostreleckého zväzu Matúša Durného zapustiť korene na dlhé roky. ,,Veľmi si vážim toto ocenenie, som rád, že ma vybrali za talent roka, lebo ide o historický prvý ročník tejto ankety. V mladších žiakoch som ešte žiadny rekord neprekonal, ale v kategórii chrobák som dosiahol 585 bodov zo 600 možných, čo je výborný výsledok. Lukostreľbe sa venujem od troch rokov, pritiahol ma k nej môj otec, ktorý sa tomuto športu venuje. Lukostreľba ma baví, viem si predstaviť, že budem jej súčasťou na dlhé roky, chcel by som v nej niečo veľké dosiahnuť. Doterajšie výsledky považujem za začiatok dobrej kariéry,“ povedal nám talent roka do 15 rokov, ktorý je žiakom IV. ročníka na ZŠ Dudova 2 v Petržalke.

Herceg Erik

,,Pre mňa je dôležité, že Erika do ničoho nebolo treba nútiť, keď videl, že sa venujem lukostreľbe, tak si ju obľúbil. Dostal dobré základy, k tomuto športu si už vybudoval vzťah. Pravda, problémom sú financie, lebo v lukostreľbe nie sú v podstate sponzori, všetko musíme platiť z vlastného vrecka,“ povedal Miroslav Herceg. Tréningový proces má zabezpečený na ZŠ Dudova 2. ,,V tejto škole som bol riaditeľom. Klub tam máme už 19 rokov, podarilo sa nám vybudovať celkom pekný areál, ale predsa len čakáme, aké bude jeho nové riešenie, ktoré má v rukách MÚ Petržalka. Klub za 19 rokov činnosti získal vyše 300 medailí na majstrovstvách SR a vychoval niekoľko slovenských reprezentantov. Jeho členovia držia 21 slovenských rekordov, z toho je najcennejší práve Erikov. Má obrovskú výhodu, že jeho otec je pre neho veľkým vzorom, ak vydrží v tréningovom úsilí môže z neho vyrásť špičkový lukostrelec,“ hovorí Antonín Polách, tréner 1. SŠLK a exriaditeľ ZŠ Dudova.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Ochrana osobných údajov: kliknite SEM.