INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Pekná Janina a pseudoparoháč (krimipríbeh)

Pekná Janina a pseudoparoháč (krimipríbeh)

Janinka, tak ju prezývalo blízke rodinné okolie bohvie z akých dôvodov keď v rodnom liste mala Ružena, je žena v tridsiatke a to je veľmi krásny a veľmi dlhý vek. Nakoľko bola k svetu, silnejšia polovička rodinného krbu sa o ňu obávala, čo dávala aj dosť často najavo. Janinka, ty ma podvádzaš, dumáš o cudzích revíroch, vyhlásil jej zákonitý Juraj (41), a aby bolo všetko jasné, okrem dumania o cudzích revíroch spomenul čosi aj o nehanebnom balení chlapíkov, pre ktorých filozofia života pozostáva v pretŕčaní anabolikami hyzdeného svalstva. Aby dodal svojmu vyhláseniu náležitú váhu bez váhania milej Janinke jednu uvalil. Vraj aby vedela, že sa takéto niečo manželke nepatrí robiť. Akože zahýbať mužovi. So slzami v očiach a s presvedčivým tvrdením, že je verná viac ako by si pán manžel myslel, nechala svojho Othela napospas samote doplnenej myšlienkami o strastiach priemerného slovenského paroháča. Nevedela, že svojim ústupom do istoty rodičovského zázemia znepríjemní život celému širokému príbuzenstvu.

Nebudeš ty atakovať moju dcéru, vyhlásil otec neprávom obvinenej paničky, vyhoď si takéto špásy zo svojej tupej hlavy švagor môj, pridal svoje polienko do pomaly sa rozhárajúcej pahreby aj Janinkin brat. Nakoľko trojica aktérov, ktorá sa stretla v miestnom pube, pokiaľ ide o južanskú náturu nemala si čo závidieť, prešlo sa od dlhých slov k činom. Azaňád, ja ti dám tupú hlavu, to si hovor, toť tatkovi, tomu pasákovi svíň, vyhlásil Juraj a presne miereným úderom uzemnil švagra Fera (28). Zootechnik miestnej farmy Miro (54), tatko zo záletníctva  obvinenej Janinky i zo zeme sa dvíhajúceho muža, šťavnato zahrešil. Čo je veľa to je moc, dcéru ani syna mi otĺkať nebudeš, oznámil na celú krčmu a spolu s potomkom sa pustili do žiarlivca. Naivný čitateľ teraz čaká, že dobehol čašník Lajko (36) a trojicu kohútov rozohnal. Pravdou zostáva, že sa tak aj stalo, ale iba preto, aby sa postavil na stranu pokoreného muža, ktorý zhodou okolností bol jeho bratom. Pohľad na bijúcich sa mužov podporovaných pokrikmi štamgastov a ich snahou zapojiť sa do konfliktu, ktorýsi z prizerajúcich nevydržal a rozhodol sa zavolať políciu. Bol to prišelec, ktorý v rámci boomu sťahovania sa na satelitný vidiek vymenil pohodlný byt za nepohodlné cestovanie bez toho aby vedel, že dedina je ešte stále jedna rodina.

O tom, že príbuzenské spory sa riešia o niečo fajnovejšie a pokiaľ možno nie na verejnosti ich ako prví poučili policajti. Aktéri v poradí zať, svokor, syn a brat nasadli do pristavených vozidiel, aby drámu žiarlivého pseudoparoháča, peknej Janinky, otca a syna dotiahli už v cudzej réžií do záverečnej opony.

V bratislavskom kraji za prvé štyri mesiace roka 2014 zaznamenali policajné štatistiky 56 prípadov trestného činu Výtržníctvo (SR 382), na základe ktorých bolo vyšetrovaných 50 osôb (objasnenosť 61 %). Tak vraví, paragraf 364 trestného zákona v súvislosti s výtržníctvom: Kto sa dopustí slovne alebo fyzicky, verejne alebo na mieste verejnosti prístupnom hrubej neslušnosti alebo výtržnosti najmä tým, že napadne iného, hanobí štátny symbol, hanobí historickú alebo kultúrnu pamiatku, hrubým spôsobom ruší zhromaždenie občanov alebo priebeh športového alebo kultúrneho podujatia, alebo vyvoláva verejné pohoršenie vykonávaním pohlavného styku alebo vykonávaním sexuálneho exhibicionizmu alebo iných patologických sexuálnych praktík, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky. (Okolnosťou podmieňujúcou použitie vyššie trestnej sadzby – odňatie slobody na šesť mesiacov až tri roky – je závažnejší spôsobom konania, osobitný motív a.i.)

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky