INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Život ako v bavlnke – Krimipríbeh

Ambicióznym, vysokoškolsky vzdelaným rodičom sa narodil syn, ktorému sudičky predurčili idylickú cestu plnú životnej pohody. Je to naše dieťa. Prvé a posledné, vravievali šťastní rodičia, pretože svojho Jurka mali radi nadovšetko. Až tak, že v stupnici ich obľúbenosti sa dostal na druhé miesto hneď za kariéru. Tretia v poradí figurovala stará mama, ktorá sa o následníka úspešnosti starala.

Občas mamka, občas otec preverili babkin výchovný proces, pokarhali, pochválili, odovzdali na ďalšiu etapu starostlivosti o syna príslušné prostriedky a opäť sa venovali činnosti, ktorá si, ako to raz na akomsi brífingu vyslovil pán otec, vyžadovala celého človeka. Vďaka svojim rodičom synak v škole dosahoval priemernú úspešnosť pri nasávaní vzdelanosti a tak, krok za krokom, sa dopracoval na strednú školu, ktorú však nijakovsky nemusel. Zásluhou mena svojho úradu sa do štúdia úspešne zapájal aj tatko riešiaci zo svojho postu kadejaké problémy, takže ani prichádzajúca maturita mu renomé určite pokaziť nemohla. Pokiaľ má dieťa odskúšané čo môže a čo nie a vyvíja sa primerane, časom chápe nebezpečenstvá a má snahu vyhýbať sa nepríjemnostiam. Nebol to náš prípad, syn svojich rodičov si ani vo sne nepomyslel, že sa mu môže niečo zlé prihodiť, život ako v bavlnke takéto myšlienky zvyčajne nepozná. Každý sa učí na svojich chybách. Alebo by sa mal. O tom, že povedané platí, sa Juraj (19) mal čoskoro presvedčiť. Tak ako veľakrát predtým, na programe večera bol slušný podnik v ktorom sa dá posedieť v spoločnosti známej i menej známej. Keďže vo všeobecnosti platí, že alkohol v prvej fáze zbližuje, vždy bolo s kým si posedieť. Ako v ten večer. Prisadli si k nemu dvaja, vraj či je to tu voľné a tak podobne. Keďže dvojica už pred zoznámením bola mierne pod parou, rozprava stolovníkov čoskoro dostala dôvernejší podtón. Kámo, ty si buzik, vyjadril nekompromisne svoj názor Milan (24), z ktorého nebolo jasné, či je za alebo proti jedincom odlišnej sexuálnej orientácie. S takýmto postojom k svojej sexualite Juraj nemohol súhlasiť, skutočnú orientáciu by určite odobrili dve či tri jeho priateľky, s ktorými striedavo randil. Nemám nič proti inakosti, to však neznamená, že musím byť gay, snažil sa ukončiť danú tému, v čom ho podporil Oto (23), ktorý pridal aj múdrosť v zmysle, že keď sa dvaja majú radi, na pohlaví nezáleží. Objednávka ďalšej fľaše perlivého preniesla konverzáciu do inej roviny, za čo sa Juraj odvďačil spôsobom hodným granda. Vytiahol päťstovku a celý cech zatiahol. Z podniku vyšli spoločne.

Prebral sa nad ránom v akomsi parku na lavičke. Siahol si do vrecka, prázdna peňaženka ho vrátila do nedávnej reality, vskutku nie si teplý?, spomenul si na otázku v tme. A potom jedna či dve dobre mierené rany ho posielajú k zemi, obchytkávanie na intímnych partiách tela a hnus, rázporok jedného z nich a narážky na fajčenie a fajčenie… Rozplakal sa, slzy mu ochutili blen v ústach. Život sudičky nerešpektuje.

V bratislavskom kraji za prvých päť mesiacov roka 2013 zaznamenali policajné štatistiky tri prípady trestného činu Sexuálne násilie (SR 30), na základe ktorých boli vyšetrované štyri osoby (objasnenosť 33%). Tak vraví paragraf trestného zákona v súvislosti so sexuálnym násilím: Kto násilím alebo hrozbou bezprostredného násilia donúti iného k orálnemu styku, análnemu styku alebo k iným sexuálnym praktikám alebo kto na taký čin zneužije jeho bezbrannosť, potrestá sa odňatím slobody na päť rokov až desať rokov. (Okolnosťou podmieňujúcou použitie vyššie trestnej sadzby – odňatie slobody na sedem rokov až dvadsaťpäť rokov – je závažnejší spôsobom konania, osobitný motív, čin spáchaný na chránenej osobe, ťažká ujma na zdraví, smrť, a.i.).

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.