INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Krimipríbeh – Trampoty s jednou láskou

Krimipríbeh – Trampoty s jednou láskou

Pán Richard bol slovenskou celebritou štvrtej kategórie. Občas si zahral vo filme či svojim umením zapôsobil na televízneho diváka v roli neznámeho muža v pozadí. Výnimkou boli vianočné sviatky, kedy zahniezdil v nezastupiteľnej úlohe deda Mráza, aby potešil detváky svojich kolegov z komunálneho úradu, v ktorom na poste účtovníka budoval socializmus a svoj imidž.

Po revolúcii sa nežne, ale najmä rýchlo, pretransformoval na Mikuláša, ktorý detičkám spolu s čertom a anjelikom prinášal sladkosti a ich, manželmi zanedbávaným mamičkám, po celý rok dezerty onakvejšie. Zvyk z čias nesvätého Mráza sa javil ako trvalo udržateľný, pravda pri rešpektovaní určitých dobových predností medzi ktoré, okrem iného, patrili aj vlastný vek a vzhľad. S pribúdajúcim rokmi perfektné kritéria sebarealizácie pána Richarda (56) v porovnaní so skutočnosťou začali vykazovať rozdiely takpovediac priepastné, čo primälo seladóna vo výslužbe zmeniť taktiku. V bistre, kam si občas zaskočil na posedenie, objavil osobu plne vyhovujúcu jeho utkvelým túžbam po rozkoši vyvolanou blízkosťou ženského tela, vekovo odlišným od jeho rovesníčok. Večne usmiata mierne pokročilá tridsiatnička sa mu zapáčila na prvý pohľad, čo však na začiatok bolo príliš málo. Obvyklá taktika, rokmi prepracovaná do úspešného perfektcionalizmu, ktorú praktizoval v čase, kedy objekt jeho záujmu začal chodiť do materskej školy, nezabrala. V kúzelnom svete informačných technológií však nie je nič ľahšie, ako sa žene snov vkotúľať do srdca, pomyslel si tvrdohlavý gavalier, ktorého dvorenie slečna už v zárodku slušne, ale rázne, odmietla.

Písal sa rok 2011 a Emília (34) ešte netušila, a komu by aj také niečo prišlo na um, čo za takmer trojročné utrpenie ju očakáva. Richarda stretávala v najneočakávanejších chvíľach, pri večernom návrate ju zdravil pred domom, cez víkendy spolu s kávou si u nej objednával aj rande, najmenej v trikrát zmenenom čísle mobilu sa bez prestávky ozýval jeho hlas, plný medových prísľubov, pozvaní a vyznaní, esemesky naplnené slovami o láske a túžbe byť v jej blízkosti boli na dennom poriadku, občas sa našla aj snímka ako kľačí so zopnutými rukami s vysvetľujúcim textom milujem a milovať budem alebo ilustrovaná vyhrážka s povrazom v ruke, že pri neopätovanej láske sa namojveru skántri. Z bistra sa vyparila, našla si prácu ako pokladníčka v reťazci na opačnom konci mesta. Po dvoch dňoch za kasou sa prvým ranným zákazníkom stal Richard, ktorý jej na údiv okolostojacich venoval kyticu ruží pokropených slovami ľúbosti. Všetko sa vrátilo do zabehaných koľají, nepomohli prosby ani hrozby, láska je láska a je silnejšia ako všetko, čo je okolo nás, vrátane tvojich útekov pred ňou, napísal jej s dôvetkom, že raz ju urobí šťastnou. Stalo sa tak skôr ako si pomyslel.

Písal sa rok 2013, pán Richard ľúbosť tvrdošijnej Emílie nezískal, nadobudol však obvinenie, ktoré mu pripisuje nebezpečné prenasledovanie – stalking. Tu ťa zabásnu už aj za to, že máš niekoho rád, povzdychol si Richard na polícií. Vyšetrovateľ poučenie o skutočnej láske taktne obišiel. Vedel svoje.

V Bratislavskom kraji za prvé dva mesiace roka 2014 zaznamenali policajné štatistiky 9 prípadov trestného činu Nebezpečné prenasledovanie (SR 42), na základe ktorých bolo vyšetrovaných šesť osôb (objasnenosť 56%). Tak vraví paragraf 360a trestného zákona v súvislosti s nebezpečným prenasledovaním: Kto iného dlhodobo prenasleduje takým spôsobom, že to môže vzbudiť dôvodnú obavu o jeho život alebo zdravie, život alebo zdravie jemu blízkej osoby alebo podstatným spôsobom zhoršiť kvalitu jeho života tým, že sa vyhráža ublížením na zdraví alebo inou ujmou jemu alebo jemu blízkej osobe, vyhľadáva jeho osobnú blízkosť alebo ho sleduje, ho kontaktuje prostredníctvom tretej osoby alebo elektronickej komunikačnej služby, písomne alebo inak proti jeho vôli, zneužije jeho osobné údaje na účel získania osobného alebo iného kontaktu, alebo ho inak obmedzuje v jeho obvyklom spôsobe života, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok. (Okolnosťou podmieňujúcou použitie vyššie trestnej sadzby – až tri roky – je závažnejší spôsobom konania, osobitný motív, ťažká ujma na zdraví a.i.).

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky