INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Kradnúť sa nemá

Kradnúť sa nemá

Na zlodejov treba využiť všetky možnosti postihu, ktoré nám dáva zákon. A je ich neúrekom. Teda možností, nie zlodejov. Tých, ako vieme, je u nás, na Slovensku pomenej a z policajných štatistík sa dozvedáme, že ich vraj z roka na rok ubúda. Čísla sú len čísla, ako abstraktná entita vyjadrujú množstvo, mlčia o jednotlivcovi či elitnej skupine, nehovoria ani o spôsobilosti zavše iba niečo uchmatnúť či sofistikovanými metódami dlhodobo navršovať svoje pozemské statky. V prípade, ak sa náhodou vlastnou neopatrnosťou odhalí sám zlodej s veľkým zet, tak sa nájde aj veľký advokát, ktorý z neho šmahom priliehavého paragrafu a príslušného honoráru, spraví dobrého anjela v podobe nepoškvrneného politika či korektného podnikateľa.

Vo všeobecnosti je známe, že v našej demokratickej spoločnosti, o ktorej si však mnohí neprávom myslia svoje, zákony platia pre každého rovnako, a tak je chvályhodné, že polícia zaevidovala dvadsaťjedenročného Karola, ktorý si v nedávnom predvianočnom čase bezočivo dovolil potiahnuť až sedemnásť prázdnych pivových fliaš voľne uložených v prepravke vo dvore jednej z premnohých krčiem nášho kraja. Za tento, bez akejkoľvek rozpravy opovrhnutiahodný čin, ktorým bez zľutovania ukrátil majiteľa o celé dve eurá a dvadsať drobných centov, sa lapikurkár nie z vlastnej vôle musí dostaviť pred úplne nezávislú osobu v talári. Čo už s ním, jedincom nenapraviteľným? Koťuha zlodejská, už v minulosti si prisvojil cudziu vec tým, že sa jej zmocnil, a to v úmysle získať majetkový prospech.

Malý zlodej veľkého advokáta za prázdne fľaše nekúpi. A tak to aj má byť. Kam by to spelo, keby sa každý, kto kradmou rukou siahne na majetok iného a bezdôvodne sa obohatí, vyvinil? Basy by zívali prázdnotou a po slovenskom svete by korzovali drobní zlodeji, z ktorých by namojveru mohli vo svojom biznise vyrásť esá. A to teda pardon! Tak si myslím, že lepšie vopred desať malých zlapať, jak v očiach jedného veľkého, prepytujem, sa neskôr riadnym volom stať.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky