INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Koniec lásky v ružovom sade

Koniec lásky v ružovom sade

Elena (34) skončila techniku o dva roky neskôr ako muž jej snov. Krátko nato po jeho boku vkročila do spoločného života, ktorý ich privítal v podobe sobášiaceho matrikára v rodnej obci neďaleko hlavného mesta.

Po svadbe sa rozhodla zrealizovať svoje dievčenské predstavy do poslednej bodky, čo jej napodiv aj vychádzalo. Boli to šťastné roky romantickej lásky a manželskej pohody. Našla si miesto, ktoré jej prinieslo splnenie študentských predstáv, primeraný zárobok aj spoločenský status. Pán Štefan (37) vykazoval vo svojej profesii dobré, priam výborné pracovné výsledky, ktoré sa pretavovali nielen do nadpriemernej mzdy, ale mali podobu aj častých veľkorysých odmien. Verili si a naivne si mysleli, že svoj život majú vo svojej moci, že je to jedna krásna, nikdy sa nekončiaca prechádzka rozkvitnutým ružovým sadom. Nuž, mýlili sa. Nasledujúce roky ich presvedčili o opaku.

Štefan úzkostlivo sledoval, ako kolegovia dostávajú výpovede, presviedčal sám seba, že jeho takáto galiba obíde. Neobišla. Keď mu doručili zlovestný list, bol na pokraji nervového zrútenia. Po krátkom čase sa však pozviechal a pokúsil sa vziať situáciu do vlastných rúk, v podnikaní však skrachoval. Odišli úspory, ktoré si našetrili v lepších časoch, prichádzal žiaľ utápaný v alkohole. Manželstvo začalo fungovať ako zle donosený štát – kopa reči o demokracii pričom permanentne je všetko inak, niekto s pridanou hodnotou má vždy navrch.

Pridaná hodnota sa v našom prípade prezentovala ako politika sily. Len čo manželku za akúsi malichernosť rukolapne presvedčil o nadvláde hlavy rodiny, o niekoľko dni sa našli ďalšie negatíva, vyžadujúce okamžitý zásah. S pravidelnosťou priamo úmernou spotrebovanému alkoholu prichádzali jeho výpady a vyhrážky o zmrzačení krásnej tváričky. – Vravíš, že si si odskočila k lekárovi nechať sa ošetriť? Však počkaj, ja ti dám röntgen, ja ti dám recept… Aby si vedela, kde a komu máš čo pretriasať rodinné veci a vyplakávať sa! Vzduchom sa mihajú ruky pána inžiniera. Dopadajú na telo ženy, ktorá podobné školenie o poslušnosti a poriadku absolvovala len pred dvoma dňami, keď sa to začalo len pre nedosolenú polievku. Vtedy ju dochutila slzami a bolestivými modrinami, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie. Nemôže za to, že ešte má zamestnanie, nemôže ani za to, že Štefan z nej bezdôvodne robí nevernicu a konštruuje nezmysly. Chráni sa, narieka a prosí až do úplného ticha. Takého neskutočného a neosobného, prichádzajúceho s úderom kovovej vázičky do jej hlavy. Nevníma, nepočuje sanitku ani policajtov, ktorí si odvážajú muža jej snov.

O tom, že rodinné problémy sa fyzickým násilím neriešia, sa presvedčil aj pán inžinier, keď mu doručili obvinenie. Začiatok konca a či koniec začiatku?

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.