INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Znásilnená pomsta

Znásilnená pomsta

Bol to takpovediac predrozvodový kolotoč plný schválností a obdobných striedavých radostí. Raz padlo eso jednému, inokedy sa znenazdajky dostavila kontra zo strany druhej. Taká obyčajná heterosexuálna, ale bezdetná rodinka, akých sa v našich končinách nájde v každom panelákovom či kvalitnejšom dome určite viac. Podľa nálady a toho, ako to jednotlivé záujmy diktovali, raz bol na koni jeden, potom zasa druhý partner. Ak hovoríme o štvornohom nepárnokopytníkovi, nie sú za tým ukryté žiadne sexuálne praktiky dvoch, ktorí si pred necelými tromi rokmi sľubovali lásku a všeličo iné, čo sa v tomto období nevedomosti a nevidomosti vravieva, ale obyčajná ľudská pomstychtivosť.

Marketingový génius. Tak sa o Erikovi (34) vyjadrila oku lahodiaca slečna asistentka od generálneho. Je pravda, že Erik bol naslovovzatý odborník, ako riaditeľ príslušného oddelenia dokázal zázraky a niekedy aj viac. Hodnotenie jeho profesionálnej zručnosti nezostalo bez vďakyplnej odozvy, a tak si o vzťahu pána inžiniera a slečny od šéfa šuškali všetci. Bolo nad slnko jasnejšie, že je len otázkou času, kedy sa Jóbova zvesť o nevere prišušúka mobilnou cestou k pani Ľudmile (28). Dobrá duša sa čoskoro našla a tak sa začal odvíjať príbeh v znamení nevery, návrhu na rozvod a rozporuplných scénok. S takým hajzľom v živote už nič nechcem mať, vyhlásila rezolútne manželka, pričom popravde treba priznať, že napriek jej prirodzenej slušnosti, prirovnanie k miestu so zariadením na vykonávanie telesnej potreby bolo spoločensky najprijateľnejšie slovo, ktoré v opise charakteru svojho zákonného použila.

Sľubované peklo na zemi nabralo formu v noci vyprovokovanej hádky, kávy vyliatej na košeľu v skrini, vypínaných poistiek v čase športového prenosu alebo cukru v raňajkovej praženici svojho kedysi milovaného. V súboji nervov nezaostával ani Erik, ktorý pri odchode na zahraničnú cestu použil na zamknutie bytových dverí aj jemné drôtiky, čím manželke po príchode domov mierne znemožnil ich odomknutie. Na polícii ich už dobre poznali, spisovali zápisnice, odporúčali vydržať do rozvodu či odsťahovať sa z bytu. Asi by to potvrdili aj štatistiky, že väčšina násilných trestných činov sa pácha v zvláštnom stave psychiky. Obyčajne je to akési prehriatie afektmi, zlosťou, pocitmi nešťastia či snahou o pomstu, ktorá nepripustí racionálnu úvahu. Skratovo zareagoval aj Erik, keď sa raz večer vrátil domov z akéhosi posedenia spoločensky unavený, čo sa mu zasa až tak často nestávalo. Alkohol a nahromadená zlosť vyprovokovaná manželkinými útočnými maniermi mu vnukli nie práve najrozumnejšiu myšlienku. Skočil po nej. Nie, neudrel ju, ale zvalil na posteľ a s výkrikom ja ti ukážem, z nej strhával nočnú košeľu. Snaha o zabránenie nechcenému sexu bola zbytočná. Akt odplaty bol dokonaný.

Každé napadnutie ženy je neopakovateľné a má svoje individuálne prvky dané poškodenou i páchateľom, pomyslel si vyšetrovateľ skôr ako zistil, že v danom prípade ide o obyčajnú pomstu spáchanú neobyčajnou formou.

V bratislavskom kraji za dvanásť mesiacov roka 2014 zaznamenali policajné štatistiky 13 prípadov trestného činu Znásilnenie (SR 87), na základe ktorých bolo vyšetrovaných osem osôb, z toho jedna mladistvá (objasnenosť 69 %). Tak vraví § 199 zákona č. 300/2005 Z.z. Trestný zákon v platnom znení v súvislosti so znásilnením: Kto násilím alebo hrozbou bezprostredného násilia donúti ženu k súloži, alebo kto na taký čin zneužije jej bezbrannosť, potrestá sa odňatím slobody na päť až desať rokov. (Okolnosťou podmieňujúcou použitie vyššie trestnej sadzby – až dvadsaťpäť rokov – je osobitný motív, závažnejší spôsob konania, ťažká ujma na zdraví, smrť, krízová situácia a.i.)

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky