INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

V Technopole bodka za dostihovou sezónou

V Technopole bodka za dostihovou sezónou

V nedeľu 3. decembra sa v kongresovom centre petržalského Technopolu uskutočnila slávnostná bodka za dostihovou sezónou 2017 – jubilejný 20. Galavečer slovenského turfu. Ocenenia za celoročnú prácu si na ňom prevzali jej najúspešnejší aktéri: realizačný tím 3-ročnej kobyly Zoriana, ktorá bola v ankete zvolená za „Koňa roka“, Tréner roka Zuzana Kubovičová a Jazdec roka Jaroslav Línek, ktorí si súčasne vybojovali aj tituly rovinových šampiónov (Kubovičová aj Línek zhodne po piaty raz).

Najúspešnejšou stajňou na rovinách je rovnako ako vlani a celkovo už po štvrtý raz MPL Racing. V prekážkovom odvetví šampiónsky hetrik skompletizovala stajňa Agrolipt a Jaroslavovi Brečkovi sa podaril rovnaký kúsok ako v sezóne 2014, keď sa stal v prekážkovom odvetví súčasne šampiónom trénerov aj jazdcov. Ocenenia si prevzali aj majitelia a tréneri najlepších koní v 12 kategóriách a špeciálna cena „Objav roka“ bola  pripravená pre talentovaného jazdca Ferdinanda Kránera. Ján Valtýni, vedúci  úseku dostihovej prevádzky a marketingu ZB, ktorý po odvolaní riaditeľa  Ľuboša Chmelára je dočasne poverený vedením štátneho podniku, vo svojom príhovore zhodnotil sezónu 2017. ,,Dosiahli sme celkom pekné čísla, ale každá minca má dve strany. Závodisko má už svoj vek, preto nutne potrebuje rekonštrukciu, napriek tomu náš vlak ide na najvyšší možný výkon.“ Medzi pozvanými 170 hosťami zo Slovenska a zo zahraničia bola aj Gabriela Matečná, nová podpredsedníčka vlády a ministerka  pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ktorá načrtla ďalšie plány agrorezortu so Závodiskom. ,,Štátne podniky sa vždy ťažko podporujú, ale nejaké mechanizmy na jeho napredovanie vždy nájdeme. Budeme neustále rozvíjať prevádzku Závodiska, lebo je to jedinečná inštitúcia a miesto, ktoré musíme nielen zachovať, ale aj zveľadiť. Snahu developerov o jeho získanie absolútne odmietam. Areál bol vybudovaný v šesťdesiatych rokoch minulého storočia, preto potrebuje veľa nových vecí. Chceme a musíme ho posunúť vpred, ministerstvo spolu so štátnym podnikom pripraví projekt kompletnej rekonštrukcie areálu a postavenie rozostavanej tribúny. Verím, že keď sa takto o rok stretneme, tak už na Závodisku budú vidieť prvé zmeny.“

Jubilejný 20. ročník Galavečera slovenského turfu za účasti predstaviteľov Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, sponzorov, majiteľov, trénerov, jazdcov a zamestnancov štátneho Závodiska bol dôstojnou bodkou za sezónou 2017.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky