INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Mikuláš, čo mi dáš?

Mikuláš, čo mi dáš?

 V Mikulášsky predvečer sa sídliskom rozozvučali rolničky a  koč ťahaný grošovanými koníkmi a nasledovaný petržalskými mažoretkami priviezol Mikuláša, anjela a čerta na petržalské vianočné trhy na Námestí Republiky. „Už ide! Ide! A má aj čerta!“ – volalo dievčatko na otcových pleciach. Predstava stretnutia s rohatou príšerou ju podľa hlasu nedesila, ale potešila. Asi poslúchala.

Mikuláš na koči

Tento rok sa na Mikuláša prišlo pozrieť poriadne veľa malých aj veľkých Petržalčanov, pódium obkolesili zo všetkých strán a tak by do budúcna usporiadatelia mohli popremýšľať nad väčším, aby mali všetky deti dobrý výhľad. Pod odborným vedením čerta rohatého si deti Mikuláša mocným krikom privolali.

mikuláš, Prvá odvážna recitátorka

 

A ten, keďže je to dôverčivý deduško, ich pochválil, že poslúchali a sľúbil im sladkú odmenu, čo priniesol v mechu. Ešte predtým ale všetkým Petržalčanom poprial krásne sviatky starosta Vladimír Bajan a zaželal im, aby sa v tomto rýchlom svete aspoň na Vianoce zastavili a užili si sviatky rodiny radostne a v pokoji. Na záver jeho slov sa všetkým nad hlavami rozžiaril vianočný strom(ček).

Rozsvietenie stromčeka

Potom už chlpatý čert pozval prvé z nedočkavých deťúreniec, aby Mikulášovi a anjelovi zarecitovalo básničku. A za ním druhé, tretie, desiate a….. a potom už to nik nepočítal, lebo všetky deti chceli recitovať, spievať alebo aspoň poťahať Mikuláša za bradu.

mikuláš, Drobizg čakajúci na stretnutie s Mikulášom

Mikuláš a anjel napokon zišli medzi deti a spolu s pomocníkmi porozdávali sladkosti všetkým deťom, ktoré si po ne prišli a tým, na ktoré dočiahli. A tým, čo chceli mať na ten večer aj trvalejšiu pamiatku, ochotne zapózovali pri spoločnej fotke.

Rozdávanie sladkostí, vianočné trhy 2015

Dobre sa bavíme, vianočné trhy 2015

 

Pódium zatiaľ obsadil Detský folklórny súbor Hájenka a po ňom Igor Kmeťo a Marián Greksa. Petržalčania tak mohli pri hudbe ochutnať ponuku vianočných stánkov a zohriať sa zadarmo rozdávaným Starostovým punčom a čajom, či ochutnať cigánsku, trdelník, langoše, zemiakové špirály, lokše a potešiť drobcov hračkárskymi svietiacimi zbytočnosťami, ktoré ale….“Mami, naozaj veľmi potrebujem.“

Každý si vybral, vianočné trhyu 2015

Petržalské vianočné trhy budú trvať až do 20. decembra, ich program nájdete na našej webstránke a všetci ste na ne srdečne pozvaní.

Pod stromčekom, vianočné trhy 2015

Trhová atmosféra, Vianočné trhy 2015

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky