INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Šťastné Vianoce v Lepšom svete

Šťastné Vianoce v Lepšom svete

V čase našej návštevy klienti aj zamestnanci Lepšieho sveta na Osuského ulici usilovne upratovali, v kancelárii riaditeľa Dušana Mikulca boli uskladnené vianočné ozdoby, ktoré len čakali na to, kým skrášlia všetky priestory zariadenia. Vianočnú náladu bolo cítiť všade. Klientka Andrejka leštila zrkadlá a prezradila, že sa už teší na to, keď bude všetko ozdobené, na Mikuláša, ale najmä na darčeky.
„Z 98 našich klientov je už 70 sirôt, pre ktorých je Lepší svet jediným domovom, ktorý majú. Sú tu ich bratia, sestry, kamaráti, jednoducho rodina. A ako asi každá rodina, aj my budeme tráviť Vianoce spolu,“ prezradil plány na nadchádzajúce sviatky Dušan Mikulec. „Bude všetko. Večera, darčeky, vianočné zvyky z celého Slovenska, budeme krájať jabĺčko, hádzať do rohov orechy, bude kapor, kapustnica aj šošovica, vianočné koláče aj štrúdle,“ vyratúva riaditeľ.
Všetky zvyky, ktoré si klienti priniesli z pôvodných rodín, sa snažia zakomponovať do slávnostného večera, aby sa nikto necítil ukrátený, aby sa každý cítil skutočne ako doma. Aby bol každý skutočne šťastný.
Slávnostnú večeru si pripravia všetci spolu, s pomocou asistentov, vychovávateľov a dobrovoľníkov, ktorí sa rozhodli na Štedrý večer vymeniť svoju rodinu za tú z Lepšieho sveta.
lepší svet1
No a po večeri príde rad, tak ako v každej rodine, na darčeky. Klienti už písali Ježiškovi, ich želania na pohľadniciach dostali firmy, ktorým nie je pomoc hendikepovaným cudzia, a tie sa ich budú snažiť vyplniť. „Samozrejme, darčeky dostanú aj od nás, ale skôr sú to tie potrebnejšie veci – spodná bielizeň, ponožky a podobne. Na väčšie darčeky nemáme, “ dodáva riaditeľ.
Okrem Bratislavy má Lepší svet klientov aj z Trenčína. Na sviatky budú však zrejme všetci spolu. „Možno pôjdeme medzi sviatkami na výlet do Trenčína alebo Trenčianskych Teplíc, veselo určite bude aj na Silvestra,“ teší sa Dušan Mikulec, ktorý je so svojimi zverencami aj počas sviatkov.
V areáli na Osuského však chystajú ešte jednu raritu – vlastné Vianočné trhy. Budú na nich ponúkať nielen kapustnicu a všakové dobroty, ale aj živú ikebanu, adventné vence, stromčeky, vlastné výrobky, ale aj úžasný kalendár. Vianočné trhy v Lepšom svete potrvajú až do 23. decembra. Ak prídete, zistíte, že majú úplne inú atmosféru ako tie, na aké sme zvyknutí.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky