INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Aj naše Vianočné trhy už sú otvorené

Aj naše Vianočné trhy už sú otvorené

Varené víno, lákavé lokše na slano aj na sladko, cigánska, horúca čokoláda, štrúdľa, trnavská medovina – už druhý rok usporadúva Petržalka pre svojich obyvateľov Vianočné trhy priamo medzi panelákmi. Na priestranstve Tupolevova – Jiráskova pri Chorvátskom ramene ich minulý piatok otvoril Mikuláš rozsvietením vianočného stromčeka. Potom pozdravil prvých návštevníkov spolu so starostom Vladimírom Bajanom, ktorý sa vzápätí postavil za pult jedného z dvanástich stánkov, aby uzimených návštevníkov pohostil Starostovým punčom.

vianočny strim na VT

Po minulom ročníku obyvatelia posielali samospráve svoje podnety, nápady a vylepšenia, ktoré mestská časť zvážila a ak smerovali k dobru veci aj aplikovala. Tento rok teda nijaký štrk pod nohami, ale betónové dlaždice. Ale aj minuloročné nápady sa osvedčili – v miniankete medzi návštevníkmi sme sa dozvedeli, že nielen rodičia menších detí by ocenili minuloročný stan, ktorý poskytoval ochranu pred vetrom, keďže už pri otvorení trhov bol poriadne studený a veterný večer. Tí romantickí zase možnosť opäť sa ohriať pri ozajstnom ohni. A na zváženie možno by vraj bolo aj viac stolíkov na konzumáciu, jeden pred každým stánkom je pre „hododvaniachtivých“ Petržalčanov málo.

stánok na VT

Čo je výborné – najväčšie slovenské sídlisko má svoje vlastné vianočné trhy, ľahko dostupné peši, MHD aj autom. Takže máme už tradičnú zabíjačku aj vianočné trhy – postupne krok za krokom sa z Petržalky stáva komunita ľudí, ktorí sa majú kde stretnúť, pozdraviť, zabaviť. Komunita, ktorá si vytvára spoločné zvyky a spomienky. Takže príďte, užite si vianočnú atmosféru, zažeňte chlad horúcim punčom a dajte nám vedieť, ako sa vám páčilo a ako to urobiť, aby bol ten budúci tretí ročník ešte lepší.

navštevnici VT

Na trhoch môžete piť a jesť či nakupovať vianočný tovar a dekorácie až do 20. decembra. Náladu vám budú vylepšovať vystúpenia hudobných skupín, tanečných a speváckych súborov profesionálov, ale aj detí z materských a základných škôl či seniorov. Celý program Vianočných trhov nájdete aj na web stránke našich novín alebo petržalskej samosprávy.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.