INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petržalčania na svetovom šampionáte WTKA

Petržalčania na svetovom šampionáte WTKA

V dňoch 25. – 29. októbra si milovníci bojových umení z celého sveta zmerali sily na 25. ročníku svetového šampionátu organizácie WTKA v talianskej Carrera (Toskánsko). Ako tradične – bola to súťaž s množstvom sprievodných akcií s orientálnou príchuťou, nabitá zmesou tradičných a nových bojových umení a so skvelými výkonmi pretekárov.

Slovensko a karate reprezentoval na tomto šampionáte aj petržalskí karatisti z KK Seiken Bratislava. Tento rok bolo z tohto klubu nominovaných rekordných 11 pretekárov vo veku od 12 do 17 rokov. K ostrieľaným reprezentantom ako Simona Kolčáková, Adam Musil, Michael Šulka, Marek Stránsky, Branislav Tomašovič, Matúš Pitoňák, Diana Krammerová, Anna Mária Vakulová sa pridalo aj trio “nováčikov“ na svetových turnajoch – Sofia Seginková, Šimon Gašparík a Samuel Kováč. Súčasťou výpravy petržalského klubu boli aj Erika Letková – kouč reprezentácie a Rastislav Kolčák – rozhodca. Pretekárov, kouča a rozhodcu  nominovala a podporila na tejto medzinárodnej súťaži Slovenská federácia karate a bojových umení.

Petržalskí karatisti súťažili v individuálnych a tímových kategóriách karate: kata a kobudo a po prvýkrát aj v kategórii Free Style, čo je voľná zostava na hudbu.  Ich celoročná tvrdá práca na tréningoch sa pretavila do zisku tých najcennejších výsledkov a z Talianska priviezli na Slovensko zlaté, strieborné i bronzové medaily. Po príchode do Bratislavy čakalo na pretekárov milé prekvapenie, ktoré im pripravil klub a rodičia. Konkrétne výsledky ako aj fotky z privítania pretekárov sú dostupné na webovej stránke klubu (www.seiken.sk).

Opäť sa potvrdilo, že poctivou prípravou na tréningoch počas celého roka môžu aj mladí karatisti dosiahnuť skvelé výsledky na medzinárodnej úrovni. A ako bonus získali obrovské skúsenosti, nových kamarátov z celého sveta a v neposlednom rade zážitok, na ktorý sa nezabúda.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky