INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Mohli vyhrať jesennú časť o šesť bodov

Mohli vyhrať jesennú časť o šesť bodov

Futbalisti FC Petržalka akadémia patrili v jesennej časti medzi najväčšie ozdoby náročnej III. ligy. Nováčik súťaže ako jediný neprehral, prezimuje na druhom mieste iba zásluhou horšieho skóre za vedúcim FC Rohožník. O prvej polovici súťaže sme sa pozhovárali s generálnym manažérom FCPA Andrejom Kalinom.

o Druhé miesto je výborné, ale určite vás škrie, že jesenný primát ste stratili po zbytočnej domácej remíze s FK Most pri Bratislave v predposlednom kole…

– Myslím si, že sme mohli vyhrať jesennú časť s náskokom šiestich bodov. Zbytočne sme totiž remizovali doma so Slovanom B, keď sme dostali vyrovnávajúci gól v nadstavenom čase. Potom sme sa vytrápili s Rovinkou a do tretice rovnaký výsledok 1:1 sme dosiahli aj s Mostom. Takto sme zbytočne, hoci len o skóre, stratili prvé miesto. Na druhej strane, keď zoberiem do úvahy, že sme nováčik, tak aj druhé miesto je pekným úspechom. Pravda, veľmi sme chceli byť prví.        

o V posledných štyroch domácich stretnutiach ste iba raz vyhrali. Súhlasíte, že na mužstve sa už prejavil náročný jesenný program, keď ste za tri mesiace odohrali 19 náročných stretnutí, 15 v III. lige a 4 v Slovnaft Cupe?

– Náš program na pomery tejto súťaže bol dosť nahustený. Okrem toho sme mali ešte osem hráčov vo výbere BFZ na turnaji amatérskych regionálnych výberov pod názvom   REGIONS CUP 2017. Po zápase v Rači mužstvo už nehralo s takou ľahkosťou, hráči mali toho dosť fyzicky aj psychicky, lebo sa od nich čakali iba víťazstvá. Z pomerne širokého kádra z neho postupne vypadli Kusý, Walla, pre zranenie Uhlík a Pochyba, neskôr skončil u nás aj Čapla. Preto bolo dobré, že v septembri k nám prišiel talentovaný Tino Miguez.

o V lete ste zložili takmer úplne nové mužstvo, ktoré neraz potešilo dobrou hrou. Hráči a tréneri si zaslúžia pochvalu za odvedenú prácu…

– Stopercentne súhlasím, lebo obmena kádra bola veľká a letná príprava trvala krátko. Na všetko sme mali málo času, ale vyšiel nám ťah pri výbere hlavného trénera. Balázs Borbély si výborne sadol so všetkými členmi realizačného tímu. So skromnými a pracovitými chlapcami rýchlo našiel spoločnú reč. Všetci si vážia, že môžu byť u nás a hrať za Petržalku. 

o Najviac chválime defenzívnu činnosť celého tímu. O nej svedčí, spolu s Rohožníkom, najmenší počet inkasovaných gólov, iba osem…

– V ofenzíve máme známejších hráčov ako v defenzíve, napriek tomu si naši obrancovia výborne zastali svoje miesta. Pritom sú to mladí chlapci, Dominik Košťál má 19 rokov, Peter Sopúch 24, Valentin Majerčák 21, jedine Fero Hečko s 27 rokmi je trochu starší. Všetci majú pred sebou sľubnú perspektívu a preto verím, že sa budú neustále zlepšovať.  

o Najviac vás iste musí tešiť priazeň fanúšikov. Doma ste mali neraz vyššie návštevy ako Slovan v najvyššej súťaži. Na súboj s juniorkou belasých prišlo viac ako 2 000 divákov, čo je najviac v histórii III. ligy…

– Petržalčania majú veľmi radi futbal a náš klub. V najvyššej súťaži chýbajú bratislavské derby a keď na III. ligu príde taká pekná návšteva, je to jasný signál o tom, že aj obyvatelia nášho hlavného mesta prejavujú záujem o tento šport.     

o Dokedy budete trénovať, kedy začnete so zimnou prípravou a ako využijete nesmierne dlhú, vyše štvormesačnú, prestávku?

– Tréningy absolvujeme do začiatku decembra. Potom sa hráči rozídu na dovolenky. Dostanú individuálne plány a zimná príprava sa začne 15. januára. Bude v domácich podmienkach, už máme dohodnutý program priateľských stretnutí. Stretneme sa s tímami z II. a III. ligy, tiež z Rakúska, Maďarska a niektoré zápasy odohráme aj v stredu. Napríklad prestížny s Interom. Príprava bude dlhá, náročná, ale pestrá. Samozrejme, myslíme aj na posilnenie mužstva. O všetkých novinkách sa naši priaznivci dozvedia na našom webe fcpetržalka.sk.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky