INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

V Petržalke spustili projekt na triedenie PET fliaš

V Petržalke spustili projekt na triedenie PET fliaš

V bratislavskej Petržalke v týchto dňoch štartuje nový ekologický projekt zameraný na zber PET fliaš. Projekt pripravila spoločnosť Renviro v spolupráci s mestskou časťou Petržalka. Projekt je zameraný na zber PET fliaš priamo od spotrebiteľov a firma ním chce zamedziť miešaniu fliaš s inými plastami či separovanými zložkami a ich prípadnej kontaminácii. „Cieľom je maximalizovať návratnosť obalových materiálov postupujúcich na recykláciu vzmyslecieľov Smernice Európskeho parlamentu aRady 94/62/ES a zníženie množstva obalov vživotnom prostredí vsúlade so zákonom oobaloch“ uviedol pre agentúru SITA konateľ spoločnosti Renviro Pavel Škultéty.

Ambíciou tohto ekologického projektu je podľa Škultétyho priniesť obyvateľom zo zodpovedného triedenia viditeľné výsledky. Spoločnosť totiž domácnostiam poskytne zadarmo vrecia na triedenia PET fliaš, ktoré budú raz týždenne zbierať zamestnanci Renvira. Výsledky zberu si Petržalčania budú môcť pozrieť na internetovej stránke www.renviro.sk a podľa vyzbieranej hmotnosti budú potom odmeňovaní, priblížil Škultéty. Naprázdno neobíde ani Petržalka, ktorá z vyzbieraných plastových fliaš dostane príspevok na revitalizáciu sídlisk. Firma sa tak s Petržalkou dohodla v zmluve o spolupráci, ktorú strany uzavreli ešte v marci tohto roka a platná je do konca roka 2018. Systém zberu PET fliaš je navyše nastavený tak, aby sa zamedzilo ich hromadeniu v okolí domov a ihrísk, vysvetľuje Škultéty.

Súčasťou projektu je osvetová činnosť sústredená najmä na žiakov a študentov, ktorá v nich má rozvíjať zodpovednosť k životnému prostrediu a prebudiť záujem o využitie recyklačného potenciálu. Ako vysvetlil Škultéty, recykláciou jednej tony plastov sa ušetrí až 16 barelov ropy. „PET fľaša je stopercentne recyklovateľná avyužitie nachádza napríklad vpotravinárskom, textilnom, automobilovom istavebnom priemysle,“ priblížil Škultéty.

Firma Renviro by do ekologického projektu chcela zapojiť aj bratislavský magistrát, posledné tri týždne preto zbierali podpisy pod petíciu. Práve ňou chcú radnicu presvedčiť, aby sa do projektu tiež zapojila. Podľa Škultétyho vyzbierali viac ako 5 000 podpisov a petíciu odovzdali na magistráte. Spoločnosť chce, aby sa petícia dostala pred mestských poslancov, podľa zásad hlavného mesta totiž primátor petície s viac ako 3 000 popismi predkladá mestskému zastupiteľstvu.

  • občan

    Prepáčte tý dvaja zamestnanci??

    http://www.finstat.sk/46235248

    Má táto firma vôbec poňatia do čoho ide , alebo je to lobing?

  • občan

    A čo s ostatným plastom

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky