INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

LOJZO nás baví už 35 rokov

LOJZO nás baví už 35 rokov

Keď v roku 2006 zomrel zakladateľ skupiny LOJZO a jej charizmatický líder, Maroš Kochanský, zdalo sa, že sa „lojzovská éra“ definitívne skončila. „Rok sme vôbec nehrali, jednoducho sa nedalo,“ spomína stálica tejto kapely Tomáš Fabor. „Ale potom nás nakopol starosta Vladimír Bajan. Bolo to vtedy, keď bol predsedom BSK a na prvé výročie Marošovej smrti inicioval umiestnenie pamätnej tabule, ktorá by ho pripomínala, na trhovisku na Miletičovej. Vtedy sme tam, na streche, zahrali zopár pesničiek, ale stále sme to brali len ako malú epizódu,“ hovorí ďalej Tomáš Fabor.

No a potom hrali na Dňoch  Petržalky a prišli aj ďalšie ponuky. A takto, nenápadne, sa prehupol jeden rok, druhý, až ich už je desať, počas ktorých nás Lojzovci opäť zabávajú. Dokopy je to neuveriteľných 35 rokov! Stále je v kapele päť pôvodných členov a stále, na každom koncerte, je prítomný aj Maroš Kochanský. Je v každom muzikantovi, v každom divákovi.

Ku kapele nepochybne patrí aj Teplákový bál. Tiež ho vymyslel Maroš a prvý raz sa v teplákoch plesalo v roku 1987 v PKO, kde LOJZO oslavoval svoje 5. narodeniny. Posledný raz bol Teplákový bál v PKO v roku 2007 ako pocta Marošovi Kochanskému, ktorý sa už 25. narodenín kapely  nedožil.

 

Potom bola pomerne dlhá odmlka, ďalší Lojzovci zorganizovali až po piatich rokoch. „No potom sme sa dohodli, že päť rokov je dlhý čas. Že si aj ľudia pomaly odvykli, aj na Maroša spomínajú už menej. Tak sme sa rozhodli, že Teplákový bál bude každý rok,“ hovorí Tomáš Fabor.

A od toho roku, 2012, je súčasťou bálu aj súťaž Petržalská baretka. Pre mladých, začínajúcich muzikantov a textárov, ktorým je vlastný humor. A nebude to inak ani tento rok. Všetko vypukne 21. októbra v DK Zrkadlový háj. Od druhej popoludní sa predstavia účastníci Petržalskej baretky a o siedmej večer odštartuje Teplákový bál. Okrem organizátora a hostiteľa – skupiny LOJZO, sa predstaví Marek Kochanský so svojou kapelou, skupina Backwards a Kubánska kapela.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky