INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Veľmi túži raz si zahrať v dobrej lige

Veľmi túži raz si zahrať v dobrej lige

Slovensko malo vždy množstvo hokejových talentov, ktorí sa dokázali presadiť či už na európskych klziskách alebo v zámorí. Jedným z talentovanejších hráčov nastupujúcej generácie je aj petržalský rodák Tomáš Hedera. Má síce iba 17 rokov, ale jeho potenciál je veľký, so Slovanom sa v sezóne 2015/2016 stal juniorským majstrom Slovenska.

o Odkedy hráte hokej, čo pre vás táto najrýchlejšia kolektívna hra na svete znamená?

– K hokeju ma priviedol otcov kamarát, ktorý mu navrhol, aby som to vyskúšal. Mne sa tento šport zapáčil a začal som ho hrávať ako šesťročný v prípravke HC Slovan Bratislava. S výnimkou dvojročného pôsobenia v hokejovej škole Svišť, kde som hral juhomoravskú ligu,  som stále hokejistom Slovana. V ňom som prešiel viacerými mládežníckymi kategóriami, v súčasnosti pôsobím v juniorskom tíme. Som ľavý obranca, zo začiatku som sa tlačil do útoku, ale neskôr ma v hokejovej škole Svišť tréner Roman Mega presunul do obrany. Odvtedy som na tejto pozícii , hokej znamená pre mňa veľa, raz by som chcel v ňom niečo veľké dokázať.

hedera tomáš, hokejista

 

o Zrejme ste na dobrej ceste, keďže ste už hrali za reprezentačné výbery Slovenska do 15, 16, 17 a 18 rokov?

– V týchto mužstvách som získal celý rad cenných skúseností, lebo som absolvoval viacero hodnotných turnajov za morom a v Európe. Zatiaľ stropom v mojej kariére bola tohtoročná účasť na svetovom šampionáte hráčov do 18 rokov v USA, kde sme obsadili výborné piate miesto. V Grand Forks sme postúpili zo skupiny z tretieho miesta. Zdolali sme Česko aj Dánsko, podľahli Fínom aj Kanade. Štvrťfinálovú stopku nám vystavili Švédi. Vo svojej doterajšej kariére som už konfrontoval svoje schopnosti proti zámorským tímom, ruskému, škandinávskym, teda tomu najlepšiemu, čo ponúka svetový juniorský hokej. Bola to pre mňa najlepšia škola.

o Predpokladáme, že by ste sa radi prebojovali aj do slovenskej reprezentácie do 20 rokov…

– Samozrejme, chcel by som sa dostať do tohto projektu ,,dvadsiatky“, hoci sú v nej starší a skúsenejší hráči. Vynasnažím sa však zo všetkých síl vybojovať si miestenku na MS v budúcom roku 2017. Mám teda pred sebou dosť výziev a teda aj motivácie. Túžim hrať seniorský hokej v nejakej kvalitnej lige, uvidíme, kam ma vietor zaveje, kde sa uchytím.

o  HC Slovan hrá veľmi náročnú súťaž KHL, v jeho radoch je málo odchovancov, nezabojujete o miesto v jeho kádri?

– Bol by som veľmi rád, keby sa mi to podarilo. Bude to však veľmi ťažká cesta, lebo Slovan má veľa kvalitných a skúsených hráčov. Na zápasy KHL dostávame vstupenky, na vlastné oči teda vidím zakaždým množstvo výborných hokejistov. Keďže však v juniorke, s ktorou som sa už stal majstrom Slovenska, sa mi veľmi darí, do budúcnosti sa pozerám s optimizmom.

hedera, hokej

o V súčasnosti veľa hráčov už v mladom veku skúša šťastie za veľkou mlákou s vidinou raz si zahrať v slávnej NHL. Aj vás láka najprestížnejšia súťaž na svete?

– Samozrejme, NHL pozorne sledujem, veľmi sympatické je mi Chicago Black Hawsk. V budúcom roku by som mal byť medzi tristo draftovanými hráčmi z juniorských kanadských líg. Vynasnažím sa teda čo najlepšie hrať,  aby som na seba upozornil rôznych skautov.

o Súčasný náročný hokej si vyžaduje výbornú telesnú pripravenosť, máte nejaký vzor?

– Vzor nemám, ale z obrancov sa mi veľmi páčil Ľubomír Višňovský, ktorý nedávno ukončil svoju nesmierne úspešnú kariéru. Bol to výborný obranca, hoci menšieho vzrastu, bodaj by som sa mu vo viacerých činnostiach priblížil.

o Pre každého mladého hráča je pochopiteľne dôležité zladiť hokej so štúdiom.

– U nás, v Petržalke, som študentom 3. ročníka na Obchodnej akadémii na Dudovej ulici. Mám vybavený individuálny študijný plán, v škole mi všetci vychádzajú v ústrety. Hokej mám dobre skĺbený so štúdiom.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.