INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Opäť nás čaká Petržalská baretka aj bál

Opäť nás čaká Petržalská baretka aj bál

Kapela LOJZO pripravila  v spolupráci s Kultúrnymi zariadeniami Petržalky a Národným osvetovým centrom (NOC) už 4. ročník nesúťažného festivalu Petržalská baretka 2016. Festival podporilo ministerstvo kultúry, nad celou akciou prevzal záštitu starosta Petržalky Vladimír Bajan. Nielen o festivale sme sa rozprávali s členom skupiny LOJZO Tomášom Faborom.

  • Čo vás priviedlo k organizovaniu takéhoto festivalu ?

Chceli sme vytvoriť tradičný celoslovenský festival humornej tvorby v žánri folk, country a trampská pieseň. Na Slovensku takáto prehliadka absentuje, na rozdiel od iných umeleckých žánrov (folklór, divadlo, vážna hudba, džez). Festival  je príležitosť predstaviť vlastnú eľniť. My sme už starí „kmeti“ a s nevôľou pozorujeme, že nám chýbajú nasledovníci. Je to aj spomienka a pocta lídrovi LOJZA Marošovi Kochanskému.

Lojzo

  • Aké sú kategórie ?

Hudobná kategória je pre  hudobníkov a hudobné skupiny, ktorí preferujú humornú  formu v textoch, hudbe alebo v celkovom prejave. V  úzkej spolupráci s NOC je textárska kategória, z ktorej môžu hudobníci čerpať.

  • Dokedy a kde  sa možno prihlásiť ?

Prihlásiť sa bolo možné do konca septembra na adresu hlavného organizátora, KZP Petržalka. Ale keby sa prihlásil urýchlene niekto ešte dnes, organizátori zvážia a zaradia ho do sobotňajšej prehliadky, ktorá sa uskutoční 22. októbra o 14. h v DK Zrkadlový háj. Vstup je voľný, takže pozývame všetkých, aby si pozreli nové talenty. Sponzori zabezpečili pekné ceny (aj hudobné nástroje) a renomovaná  odborná porota posúdi a usmerní ich tvorbu. Celé vyhodnotenie festivalu sa uskutoční  na  tradičnom Teplákovom bále (34. narodeniny skupiny LOJZO ), kde najlepší  aj vystúpia. Ako bonus možno považovať tiež vystúpenie na Dňoch Petržalky 2017, či možnosť vystúpiť na Kremnických Gagoch.

LOJZO

  • Takže vyhodnotenie a prezentácia bude na Teplákovom bále, kedy a kde?

Vyvrcholenie a najväčšia udalosť jesennej plesovej sezóny je nepochybne Teplákový bál v Petržalke. Prečo vyvrcholenie a najväčšia udalosť? Pretože je to na Slovensku na jeseň jediný bál. Teplákový bál bude už v spomínanú sobotu 22. októbra v DK Zrkadlový háj od 19.19 h.

  • Aký ste pripravili program?

Tradičné privítanie cimbalovou muzikou a fotenie na červenom koberci. Začiatok plesu a predtancovanie tentoraz s Bratislavskou komornou operou. Vyhodnotenie Petržalskej baretky a vystúpenie oslávenca skupiny LOJZO, potom prichádzajú gratulanti – víťaz 1. ročníka baretky country kapela PACI PACI FIK zo Zvolena a legendárna česká kapela YO YO Band. Živý program by sa mal skončiť okolo polnoci a potom až do rána bude pokračovať Oldiesdisco s DJ Robom.

  • A toto všetko bude nalačno ?

Samozrejme, hostí čakajú aj tradičné mastné chleby s cibuľou, Lojzotorty, biele baretkové a červené teplákové víno. Na prehryznutie nejaké sponzorské mastné výrobky. Príjemným spestrením bude aj vyhodnotenie Miss tepláky, najväčší Dogabanec, Superduo a iné srandičky. Bude otvorený aj bar, keby mal niekto špeciálne chúťky.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky