INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Bolo by skvelé vychovať ďalšieho Vitteka

Bolo by skvelé vychovať ďalšieho Vitteka

Tomáš Lojdl je už dlhší čas významnou súčasťou futbalového klubu MŠK Iskra Petržalka. Najprv ako hráč, teraz už ako mládežnícky tréner a tajomník klubu. S bývalým hráčom MŠK Iskra, Rapidu, Veľkých Levár, Interu a Artmedie Petržalka sme rozprávali o petržalskom klube, ktorý vo svojej histórii zanechal slušnú stopu v slovenskom futbale.
Ako vyzerá súčasnosť MŠK Iskra Petržalka?

– Sme už nejaký čas bez seniorského áčka, ale o to s väčšiu vervou sa venujeme mládeži. V MŠK máme dve dorastenecké mužstvá, hrajú III. Bratislavskú ligu, takisto máme dva žiacke tímy, s ktorými by sme chceli ísť vyššie. Radosť nám robia aj dve prípravky, tiež predprípravka a venujeme sa aj škôlke. Celkovo k nám chodí okolo 200 mládežníkov. Všetky zápasy hrávame na umelej tráve ZŠ Budatínska.
Aká je spolupráca s FC Petržalka akadémia?
– Nezaostávame, hoci FC Petržalka akadémia má viac mužstiev, ktoré hrajú vyššie súťaže. MŠK Iskra ich eviduje len šesť, ale u nás si nájdu priestor prípravky a predprípravka. S manažérom FC Petržalka Rastislavom Kunzom mám dobrú spoluprácu, zatiaľ však s hráčmi pomáhame akadémii viac my, od nás tam chodia na hosťovanie. Som spokojný so súčasnou situáciou, naše funkčná umelá tráva je v plnej prevádzke od rána do večera a keďže sa už teraz skôr zotmieva, využívame aj umelé osvetlenie. Chceme dať do poriadku aj ďalšie vedľajšie miniihrisko.
Aké sú vaše vízie do budúcnosti?
– O futbal v MŠK sa staráme viacerí. Popri predsedovi Miroslavovi Karasovi aj člen výboru Karol Pavlák, ktorý toho veľa urobí. Ďalej sú tu Jaroslav Kocúrek, Ladislav Kurina, Braňo Blahutiak – obetaví a pracovití ľudia. Veľká vďaka patrí rodičom, ktorí podporujú klub a medzi nimi je aj niekoľko nadšencov. Klobúk dole pred nimi. Nemáme žiadneho profesionálneho trénera, ale zasa máme ľudí, ktorí majú veľký vzťah ku klubu, ako napríklad František Huňady. Trénerom tímu do 19 je Karol Sakan a jeho asistentom Ivan Fryvalsky, tím do 17 rokov vedie Július Mrva, do 15 rokov Rado Kurina, do 13 rokov František Huňady. Dve prípravky U 10 a U 11 trénujem ja, mojimi asistentmi sú Milan Titka a Július Klaučo. Predprípravku má na starosti Dušan Vulin, škôlku Julo Mrva s Kamilom Pavlákom. Všetky naše sily a schopnosti venujeme mládeži, za posledné roky sa práca s ňou určite zlepšila. Cítime záujem zo strany malých detí. Trochu máme problémy so staršími dorastencami, kde by sa nám zišlo viac hráčov. Vždy sa však nejako snažíme tento káder doplniť.
Súťaže sú v plnom prúde, ako si v nich vaše mužstvá počínajú?
– Starší dorastenci sú na 9. mieste, mladším dorastencom patrí 12. priečka a hrajú takú súťaž, z ktorej sa nevypadáva. Starší žiaci okupujú 7. miesto, mladší žiaci 4. miesto, ja s prípravkami A2 a B2 sa pohybujem v popredí tabuľky. Pre nás všetkých je však v prvoradým cieľom deti naučiť hrať dobrý futbal, aby sa od nás najtalentovanejší mohli posunúť do lepších klubov. Pokiaľ sa dá, tak chodíme aj na rôzne turnaje, týka sa to hlavne prípraviek. Pôjdeme aj do Rakúska, nech deti vidia, ako sa inde hrá dobrý futbal. Sú to pre nich pekné zážitky.
V minulosti na tomto ihrisku na ZŠ Budatínska vyrastal aj najlepší strelec v histórii slovenskej reprezentácie Róbert Vittek. Bolo by zas dobré vychovať hráča takého kalibru…
– Určite, všetkých by nás to veľmi potešilo, máme šikovné deti, s ktorými sa dobre pracuje. Pravda, postupne si idú svoje schopnosti vyskúšať do iných klubov, ako sú FC Petržalka, Slovan a ďalšie. My s tým problém nemáme, nerobíme im žiadne prekážky, keď vyčnievajú od druhých, nech idú vyššie a pokiaľ sa neuplatnia, tak majú znova otvorenú cestu k nám.
Aká je podpora mestskej časti Petržalka?
– V rámci možností nám pomáha, dostali sme dotáciu 10 000 eur, ale tie peniaze išli pre celú MŠK Iskra, teda medzi štyri kluby, okrem futbalu máme ešte basketbalistov, volejbalistov a tenistov. Na záver chcem povedať, že každý dieťa sa môže k nám prihlásiť, najlepšie ročníky 2004 až 2008. Takisto v zimnom období budeme účastníkmi viacerých halových turnajov, usporiadame ich my, alebo ich odohráme pod hlavičkou ObFZ Bratislava-mesto.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky