INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

V stavbe ihriska na Kopčanoch chceme pokračovať

V stavbe ihriska na Kopčanoch chceme pokračovať

Ako sme vás informovali v článku Zničí neseriózna stavebná firma sen o ihrisku?, kvôli stavebnej firme Top Trend bol ohrozené vybudovanie športového ihriska na sídlisku Kopčany. Projekt vymysleli a povolenia prácne vybavovali pracovníčky OZ ULITA s podporou Ing . arch. Zuzany Jankovichovej a stavebnej projektantky Ing. Márie Hraňovej, ktoré s projektom pomáhali bez nároku na odmenu.

Pomáhali ďalší dobrovoľníci aj deti z okolia, ale ich dvojročná snaha prišla nazmar. Po prvotných prácach sa firma začala vyhovárať a napokon prestala komunikovať úplne. Zostalo po nej len torzo ihriska a horké sklamanie nadšencov. Potom sa o celý prípad začal zaujímať starosta Vladimír Bajan. Aký je stav dnes, o tom sme sa rozprávali s Petrou Hraňovou z OZ Ulita:

Mestská časť nám pomohla rýchlo zohnať stavebnú firmu, ktorá by bola ochotná prvú fázu projektu (asfaltovú plochu) dokončiť, a tiež túto fázu stavby aj zafinancovala. Dôležité bolo, že sa veci pohli naozaj rýchlo, na čo väčšinou v komunikácii s úradmi nie sme zvyknutí. Naozaj nám pomohli momentálnu situáciu vyriešiť.

Takto vyzeralo ihrisko do intervencie MÚ Petržalka, leto 2013
Takto vyzeralo ihrisko do intervencie MÚ Petržalka, leto 2013

Stavba ihriska teda pokračuje?

Nová stavebná firma dokončila asfaltovú plochu a odviezla stavebný odpad, ktorý tam zostal po predchádzajúcich prácach. Dohodli sme sa, že ešte odstránia burinu v okolí, aby bolo možné tam spoločne s dobrovoľníkmi a ľuďmi zo sídliska upratať. My teraz musíme dať dokopy všetky podklady, aby sa dala táto časť stavby skolaudovať a mohli ju deti a mladí ľudia aj v tejto dočasnej podobe využívať. Ako rýchlo sa podarí so stavbou pokračovať (dostavať mantinely ihriska) závisí od toho, či sa nám podarí zohnať ďalšie financie. Našťastie sa nám s dostavaním ihriska snaží pomôcť veľa ľudí – technickou pomocou je nám Peter Šlosiar, ktorý konzultuje technickú časť stavby, máme prísľub sponzorskej dodávky betónu od stavebnej firmy, tak dúfame, že už to pôjde rýchlejšie.

Súčasný stav september 2013
Súčasný stav september 2013

Čo s firmou Top Trend?

Stav je stále rovnaký – firma nekomunikuje s nami ani s advokátom z bnt – attorneys at law, ktorý sa nášho prípadu ujal. Nikdy sme ešte v našej skoro 10–ročnej histórii nemuseli riešiť spor súdnou cestou, ale nevidíme iné riešenie.

Ako ste vyriešili otázky dotácií, ktoré mali byť vyúčtované do konca septembra, ale neboli, lebo firma Top Trend nedodala podklady?

Termín vyúčtovania grantu z Nadácie Pontis sa podarilo o mesiac posunúť a budeme tak môcť zafinancovať časť zrealizovaných asfaltovacích prác a niektoré ďalšie do konca mesiaca.

výsatba nových strnomov OZ Ulita

Čo sa bude diať na Kopčanoch 4. októbra?

V piatok 4. októbra plánujeme v spolupráci s firmou Telefonica-O2 veľký Deň dobrovoľníctva. Akcia odštartuje o 9. h ráno a pokračovať bude až do 17. h popoludní a dobrovoľníci z firmy O2 nám prídu pomôcť okolie ihriska upratať a vytvoriť dočasné mantinely z paliet, aby sa dalo ihrisko využívať na loptové hry. Okrem toho sa budú pracovníci a pracovníčky Ulity popoludní venovať deťom a pár mladých ľudí zo sídliska sľúbilo, že predvedú svoj talent – napríklad tanečné vystúpenie a triky s diabolom. Firma O2 prispela prostredníctvom svojho programu Think Big na stavbu ihriska, ale chceli nám pomôcť ešte aj inak a zároveň ukázať zamestnancom, aké projekty v grantovom programe podporili. Veľmi dôležité pre nás je, aby sa zapojili aj obyvatelia sídliska. Z podobných akcií v minulosti máme veľmi dobré skúsenosti, takže sa tešíme na veľkú a pestrú komunitnú akciu.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky