INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Jedinečná ponuka výletov jedným kliknutím

Jedinečná ponuka výletov jedným kliknutím

Máte pred sebou voľný víkend a neviete čo nové by ste podnikli? Radi bicyklujete, ale všetky trasy poznáte už temer naspamäť? Hľadáte program pre vaše deti? Alebo niečo atraktívne a „neopozerané“ pre celú rodinu?  Odpovede na vaše otázky “pod jednou strechou„ nájdete na novom turistickom portáli www.tourcentrope.eu. Projekt vznikol spoluprácou miest a regiónov na území Slovenska, Rakúska, Maďarska a Českej republiky, spolu vytvárajúcich cezhraničný región Centrope. Koordinátorom portálu je združenie Slovenský dom Centrope.

Ak hľadáte tip na víkendový výlet, nemusíte už cestovať niekam ďaleko. Stačí vyraziť do blízkeho zahraničia. Na portáli sa profiluje vyše 160 zaujímavých miest, medzi ktorými sú pamiatky zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO,vzácne chrámy a kostoly,ale aj nádherné prírodné parky, či špecialitky, ktoré robia región Centrope taký jedinečný a pestrý. Momentálne na portáli predstavujeme 11 konkrétnych tipov na výlet. Všetky sú detailne spracované, so všetkými zaujímavosťami popri trasách. Portál Vám predstaví tiež 60 kultúrnych a voľnočasových eventov v regióne Centrope. Môžete ich vyhľadať podľa dátumu konania alebo typu podujatia, napríklad či sú vhodné pre deti, alebo je na ne voľný vstup. V tejto sekcii ponúkame link na Odporúčané aktivity a miesta. V súčasnosti tam môžete nájsť napríklad odporúčanie na návštevu prekrásneho stredovekého mestečka Rust v Rakúsku.

Cyklotrasy sú „v kurze“

Na portáli www.tourcentrope.eu nájdete popis 44 cyklistických trás, vrátane ich dĺžky, stupňa obtiažnosti, či prevládajúceho povrchu. K najobľúbenejším trasám patrí Dunajská cyklotrasa Eurovelo 6, alebo nádherná 100-kilometrová cyklotrasa Eurovelo 9 spájajúca Viedeň s Brnom. Legendou sa stala Neziderská cyklotrasa okolo najväčšieho stepného jazera v Európe. Trasa je ideálnou ponukou pre rodinné výlety v každom ročnom období. Na bicykli sa dnes dostanete temer všade. Či je vašim cieľom starodávny rímsky kastel Petronell-Carnuntum, alebo budete obdivovať unikátnosť národného parku Seewinkel, tiež sa môžete zastaviť v termálnych kúpeľoch Buk neďaleko od Szombathely alebo smerovať na Moravskú vínnu cyklocestu. Ponúkame aj úplne nenáročný cyklovýlet Devínska Nová Ves – Schlosshof po novom cyklomoste ponad rieku Moravu.

Všetky informácie na portáli sú prístupné v štyroch materských jazykoch regiónu Centrope, plus angličtina, takže o atrakciách trebárs v Dolnom Rakúsku, na Južnej Morave alebo v okolí Soprone si môžete pohodlne prečítať po slovensky. Pre mnohých záujemcov bude určite dobrou správou aktívna mobilná aplikácia pre androidy.  Nový turistický portál www.tourcentrope.eu online je pomôckou pre vaše objaviteľské výlety a nezabudnuteľne zážitky.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky