INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

V Petržalke veľký šláger

V Petržalke veľký šláger

Futbalisti FC Petržalka akadémia v novom ročníku III. ligy robia veľkú radosť svojim početným priaznivcom. Po neúplných 8 kolách sú jediným mužstvom bez prehry a to ešte majú zápas k dobru s Tomášovom. Proti nemu nenastúpili preto, lebo mali až sedem hráčov vo výbere BFZ, ktorý sa počas druhého septembrového víkendu zúčastnil na kvalifikačnom turnaji Regions Cup 2017 v Tatranskej Lomnici. 

,,Ak mám pravdu povedať, čakal som, že vyhráme aj v Rohožníku, pravda, tento súper bol fyzickejší a súbojovejší ako Dunajská Lužná. Keď však zoberiem do úvahy, že sme nováčik, tak s naším pôsobením v 3. lige zatiaľ musíme byť spokojní. Poznám silu nášho mužstva, takisto aj úroveň súťaže, takže som predpokladal, že budeme v popredí tabuľky. Isteže, vyššia súťaž je kvalitnejšia, mužstvá v nej sú konsolidovanejšie, futbalovejšie, tiež viac trénujú, takže aj po fyzickej stránke sú lepšie pripravené. Táto tretia liga je určite ťažšia ako štvrtá,“ tvrdí generálny manažér FCPA Andrej Kalina. FC Petržalka akadémia po Rohožníku a Dunajskej Lužnej naposledy zvládol ďalší ťažký zápas na súperovej pôde. Na pôde FK Rača vyhral 1:0 a zároveň mu pripravil prvú prehru. ,,Zaslúžene sme vyhrali, lebo sme celý zápas dobýjali súperovu bránu. Rača až na svoju jednu veľkú šancu viac neohrozila nášho brankára. Vzhľadom na počasie a terén sme podali dobrý výkon.“ Čo hovorí na to, že Petržalku jej rivali považujú za najväčšieho favorita na postup do II. ligy? ,,Je to príjemné, ale reálne konštatovanie sily nášho mužstva. Verím, že v úspešnej sérii budeme naďalej pokračovať.“ Tréner Balázs Borbély k tomu dodal: ,,Mužstvo má potenciál na to, aby hralo ešte lepšie, čakám teda od neho ešte viac.“

V 8. kole v nedeľu 24. septembra od 10.30 h sa hrá v Petržalke veľký šláger, keď v malom bratislavskom derby FCPA hostí juniorov Slovana. Zároveň najlepšia obrana narazí na najlepší útok. ,,Myslím si, že na derby príde rekordná návšteva tohto ročníka III. ligy. Záleží nám na tom, aby bol zápas dobrý aj po organizačnej stránke, preto posilníme usporiadateľskú službu,“ dodal ešte Andrej Kalina. Klobúk dole pred funkcionármi FCPA, ktorí v lete priviedli do klubu viacerých dobrých a ambicióznych hráčov a takisto pred trénermi, ktorí rýchlo vytvorili kvalitné mužstvo s veľkým potenciálom.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky