INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petráš: Poraziť sa môžeme jedine iba sami

Petráš: Poraziť sa môžeme jedine iba sami

Prvý Slovák, ktorý strelil gól v skupinovej fáze Ligy majstrov, dvojnásobný majster Slovenska a desaťnásobný slovenský reprezentant Peter Petráš je v novom ročníku IV. ligy veľmi platnou posilou FC Petržalka akadémia. V minulosti bývalý hráč Interu, Petržalky, Slovana a ďalších klubov je skutočným pilierom zadných radov FC. S kapitánom mužstva sme sa porozprávali na aktuálne témy.

o FC aj vo vyššej súťaži kráča od víťazstva k víťazstvu, výborný zápas ste odohrali hlavne proti FK Borinka…

– Proti Borinke sme obstáli hlavne výsledkovo, lebo sme vyhrali rozdielom triedy. Aj hra bola dobrá, stretli sme sa zatiaľ s najsilnejším súperom, ktorý má síce starších hráčov, ale vedia hrať dobrý kombinačný futbal. Z ihriska pomerne rýchlo odišiel zranený Juraj Halenár, aj bez neho sme ale dali tri góly, pravda, nemôžeme sa spoliehať na to, že bude celý rok zdravý a že bude neustále strelecky ťahať kolektív. Keď dostanú šancu iní hráči, musia sa jej chytiť, musia ho nahradiť.

o Stroj FC sa troška zasekol v Lamači, kde ste iba remizovali. Prečo ste stratili dva body?

– Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, lebo Lamač do nášho súboja tiež nestratil ani bod a dokonca nedostal ani gól. Po celý zápas sme boli lepším mužstvom, žiaľ, nevyužili sme dve-tri stopercentné šance a súper nás za to potrestal, keď z jedinej priamej strely na našu bránu vyrovnal. Domáci určite dosiahli z minima maximum.

o Čo zavážilo, že ste v lete prijali ponuku FC Petržalka akadémia?

– Nemal som žiadny klub, preto, keď ma s ponukou hrať za FC oslovil môj kamarát, manažér Andrej Kalina, neváhal som ani na chvíľu, lebo v minulosti som v bývalej Artmedii zažil najkrajšie obdobie svojej kariéry. Teraz na FC chodí skoro tisíc divákov, čo je pre nás skvelá správa, ale aj záväzok, aby sme predvádzali dobré a stabilné výkony.

o Aké to bolo pre vás po polroku odísť z Interu na pravý breh Dunaja?

– Bolo to pre mňa ťažké, pretože po Prešove som v Interi bol najdlhšie, lenže u žltočiernych ma prenasledovali zdravotné problémy a z tohto dôvodu som vo viacerých zápasoch chýbal. Verím, že návrat do známeho prostredia mi pomôže po všetkých stránkach.

o Keď porovnáte Inter a Petržalku, čo vám vychádza?

– Obidva kluby majú rovnaké vysoké ciele, Inter, ktorý teraz už u nás hráva majstrovské zápasy, chce postúpiť do II. ligy a FC do III. ligy. Obidve mužstvá predvádzajú kombinačný futbal, zatiaľ dávajú veľa gólov a vo svojom strede majú dosť mladých šikovných hráčov. Takže si myslím, že sú na dobrej ceste splniť tieto predsavzatia.

o V Interi ste aj jedným z asistentov trénera druholigového staršieho dorastu. Po skončení kariéry teda prejdete na trénerskú?

– Celý život hrám futbal, takže chcem pri ňom ostať. Dávam tomu sto percent, teda ešte ako hráč a ako začínajúci tréner. Túto hru má tak rád, že by som pri nej aj zomrel.

o FC Petržalka akadémia výborne rozbehol súťaž, iste si všetci želáte, aby ste takto pokračovali až do konca tohto ročníka IV. ligy…

– Súťaž je dlhá, narazíme v nej ešte na rôzne úskalia, ale aj tak sme si už v kabíne povedali, že poraziť sa môžeme jedine iba sami. Každý zápas sa začína od 0:0, je to iba na nás, ako sa k nemu postavíme.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky