INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Pohyb nič nestojí

Pohyb nič nestojí

V prvý septembrový týždeň otvoril na Mánesovom námestí 6 svoje brány pre verejnosť Refreš, občianske združenie, ktoré razí myšlienku zdravého životného štýlu a pomoci tým, ktorí, či už z dôvodu choroby alebo úrazu, nemôžu viesť kvalitný a plnohodnotný život.

Hlavným poslaním Refrešu je snaha poukázať na viacero chýb aktuálneho trendu cvičenia. V súčasnosti sa stávajú čoraz módnejšou záležitosťou pravidelné návštevy posilňovní a fitnescentier, ktoré však často majú len jediný cieľ – čo najrýchlejšie nadobudnúť veľké svaly, prípadne získať super štíhlu postavu. Paradoxne sa tak zabúda na primárny cieľ cvičenia a pohybu všeobecne, ktorým je zdravie. Naopak, pod vplyvom nesprávneho spôsobu cvičenia sa môže stať, že príde k jeho zhoršeniu. Práve takejto situácii sa snaží zabrániť Refreš, ktorého tím tvoria odborníci na slovo vzatí – fyzioterapeuti, kvalifikovaní tréneri a inštruktori disponujúci bohatými skúsenosťami z domova aj zo zahraničia.

V nových priestoroch na Mánesovom námestí sú vítaní všetci, ktorí majú chuť spraviť niečo pozitívne pre svoje zdravie a zacvičiť si v príjemnej atmosfére, ako aj ľudia, ktorí sú zdravotne limitovaní. Refreš je otvorený počas pracovných dní, v prívetivom čase od 13. do 20. hodiny. Pre návštevníkov sú pripravené individuálne i skupinové cvičenia, masáže, ako aj ďalšie fyzioterapeutické a liečebné procedúry. Za samotné cvičenie sa neplatí, Refrešákov však veľmi poteší dobrovoľný príspevok, ktorého odporúčaná výška sa pohybuje v hodnote 5 eur. Finančné prostriedky získané z príspevkov sa použijú na zabezpečenie chodu a skvalitňovanie zariadenia, pričom zároveň umožnia zlepšiť životnú situáciu tým, ktorí to skutočne potrebujú, no zároveň si to nemôžu dovoliť.

refreš masáž

A čo vlastne motivuje tím Refrešákov k tomu, aby vo svojom voľnom čase pomáhali druhým? Za všetkých na otázku pre Petržalské noviny odpovedá Jozef Švec, fyzioterapeut a zakladateľ Refrešu: „Uvedomili sme si, že život je o niečom viac ako len o tom byť krásny. Naším cieľom je naučiť iných, že pohyb sa môže spájať aj so silným zážitkom z prekonávania vlastných hraníc. Pohyb môže pomôcť žiť lepšie. Náš tím REFREŠákov tvoria odborníci s bohatou praxou u nás a v zahraničí. Veríme, že REFREŠnúť svoje sily znamená dávať ľudom možnosť učiť sa, zlepšovať sa a rásť! Pohyb nič nestojí, no je o rozhodnutí prekonávať samého seba. Ak sa chcú ľudia s nami hýbať, ukážeme im ako to robiť správne, ako dosiahnuť sny, ktoré snívajú. Je fantastické sledovať to, ako sa vďaka našim usmerneniam ľuďom mení život.“

Viac informácií o Refreši a jeho aktivitách nájdete na webovej stránke www.refres.sk.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky