INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Výborný vstup Petržalky do novej sezóny

Výborný vstup Petržalky do novej sezóny

Z FC Petržalka akadémia sa stáva vážny klub. Pred začiatkom novej sezóny jeho predstavitelia hovorili o cieľoch A-tímu, najnavštevovanejšieho spomedzi bratislavských, ale aj o dlhodobých z pohľadu mládežníckeho futbalu.

Prvé mužstvo v posledných troch rokoch dvakrát vyhralo V. a raz IV. ligu. ,,Postup do III. ligy je vizitkou všetkých ľudí, ktorí v klube pracujú. Nebolo to však ľahké. S treťou ligou sa zvýšili nároky na kvalitu hráčskeho kádra, ktorý sme museli vhodne doplniť. Chceli by sme v súťaži pôsobiť na špici a futbalom baviť našich fanúšikov,“ povedal  generálny manažér klubu Andrej Kalina.

Novým trénerom mužstva je Balázs Borbély, ktorý ako kapitán bývalej Artmedie Petržalka dosiahol najväčší úspech kariéry, keď klub v ročníku 2005/2006 doviedol až do skupinovej fázy Ligy majstrov. V uplynulej sezóne trénoval B-tím DAC Dunajská Streda. ,,O mojom príchode do Petržalky sme začali rokovať už v zimnom období. Videl som niekoľko jarných zápasov a mužstvo na mňa pôsobilo veľmi sympaticky. Tak sme sa dohodli, že ideme do toho. K mužstvu som prišiel až začiatkom júla, veľmi preto nedokážem odhadnúť, na čo naša kvalita bude stačiť. Snažili sme sa však vybrať správnych hráčov a vybudovať konkurencieschopný tím.“


Novým kapitánom mužstva sa stal bývalý mládežnícky reprezentant SR, neskôr so skúsenosťami zo slovenskej a rumunskej najvyššej súťaže, Boris Turčák (na snímke). ,,Túto funkciu si veľmi vážim, je to pre mňa veľká pocta. V Petržalke som vyrastal ako malý chlapec. Teraz urobím maximum pre to, aby sme aj vo vyššej a náročnejšej súťaži boli úspešní,“ povedal Turčák. Mládežnícke mužstvá má v FC Petržalka akadémia na starosti šéftréner Vladimír Koník so skúsenosťami s celoslovenskými ligovými súťažami seniorov. ,,V kontakte s Petržalkou som už päť rokov. Snažil som sa s hlasom poradným pomáhať v rozhýbaní niektorých vecí okolo mládeže. Pred novou sezónou sme si pripravili spoločnú koncepciu, na úrovni žiackych a dorasteneckých mužstiev od U6 až po U19 nastaviť jednotný tréningový proces v oboch fázach hry. Mali by sme mať spoločný postup pri otváraní hry, prechode do útočnej fázy a reagovaní mužstva po strate lopty.“ A aké sú dlhodobé ciele petržalského klubu?

,,Naším veľkým snom je postúpiť do druhej celoštátnej ligy. Finančne sme v súčasnosti s rozpočtom 300-tisíc eur stabilizovaní na účasť v tretej lige. Sme však v rokovaní s ďalšími partnermi a hľadáme väčšieho reklamného partnera, s ktorým by sme mohli spojiť naše účinkovanie v druhej lige,“ konštatoval A. Kalina.  V letnej prestávke v kádri FCPA došlo k veľkým zmenám, osem hráčov odišlo a jedenásť prišlo. Najznámejší z nich je bývalý ligista Juraj Piroska, ktorý odohral za Petržalku už niekoľko zápasov na jeseň 2016 a začiatkom tohto roka odišiel do štvrtej talianskej ligy. FCPA v úvodnom kole III. ligy zdolal ŠK Bernolákovo 5:1 a remizoval na pôde FC Rohožník 1:1. Darí sa mu  aj v Slovnaft Cupe, keď vyhral doma nad Lamačom 8:0 a v Tomášove 6:0. V 3. kole sa stretne s Dunajskou Lužnou.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky