INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

FC Petržalka akadémia má najvyššie ciele

FC Petržalka akadémia má najvyššie ciele

Futbalisti FC Petržalka akadémia zaujímavo vstúpili do tohto nového ročníka.  Najprv v 1. kole Slovnaft Cupu zdolali FK Rača 3:1, potom v premiére majstrovskej súťaže rozstrieľali ŠK Závod 8:1 a v 2. kole Slovnaft Cupu podľahli MFK Skalica 1:5.  O cieľoch a ambíciách nováčika IV. ligy sme sa porozprávali s manažérom Andrejom Kalinom.

o Súťaž ste začali fantasticky, keď ste v úvodnom kole rozdrvili ŠK Závod 8:1. Musela vás uspokojiť hra i výsledok…

– Myslím si, že už zápas s FK Rača v 1. kole Slovnaft Cupu naznačil, že naše mužstvo má svoju kvalitu a v súboji so Závodom ju iba potvrdilo. Sme radi, že na rozdiel od vlaňajška, keď sme doma prehrali s Jarovcami 2:3, sme začali tak impozantne.  Dosiahli sme vysoké víťazstvo, súper nám ako-tak vzdoroval iba v prvom polčase, v druhom sa hralo prakticky na jednu bránu. Verím, že budeme v tomto trende pokračovať aj v ďalších stretnutiach. Tréningový proces je nasmerovaný tak, aby sme sa naďalej zlepšovali. Proti Skalici nám zápas nevyšiel hlavne výsledkovo, na druhej strane sa prvý raz v histórii klubu hralo pri umelom osvetlení a na súboj prišlo 1135 divákov!

o Letná prestávka bola v FC rušná, lebo ste vymenili trénerov a veľké zmeny nastali aj v hráčskom kádri. Aké? 

– Nebýva zvykom, že po postupe sa mení hlavný tréner, cítili sme však, že mužstvo potrebuje nový impulz. Touto cestou by som sa chcel veľmi pekne poďakovať Rasťovi Kunstovi a kondičnému trénerovi Štefanovi Pánikovi za poctivo odvedenú robotu a želám im v budúcich pôsobiskách všetko dobré. Hlavným trénerom sa stal náš bývalý hráč Dominik Tóth, ktorému zranenie znemožnilo pokračovať v kariére. Jeho asistentmi sú Peter Boďo, ktorý osemnásť rokov pôsobil v Slovane a na starosti má kondičnú a silovú stránku, a Peter Martini. Vedúcim mužstva je osvedčený Shtjefen Allakaj.

o Podaril sa vám husársky kúsok, keď ste získali bývalých výborných hráčov Artmedie, obrancu Petra Petráša a útočníka Juraja Halenára, historicky najlepšieho strelca najvyššej súťaže so 125 gólmi.

– Petráš a Halenár sú pre naše mužstvo veľkým prínosom, odohrali veľa ťažkých zápasov, majú skúseností na rozdávanie. Petráš je oporou zadných radov, Halenár tromi gólmi proti Závodu hneď potvrdil svoje kanonierske kvality. Rovnako zaujímavým hráčom je Jakub Hronec, ktorý má skúsenosti z akadémie Birminghamu. Verím, že u nás ožije a jeho kariéra pôjde znova hore, lebo je to futbalový hráč. Petráš a Halenár u nás odohrajú minimálne túto sezónu.

o Aké ciele ste si stanovili v tejto sezóne?

– Nechcem to nejako zakríknuť, ciele máme najvyššie, pravda, až po niekoľkých zápasoch uvidíme, ako sme na tom. Ideme od zápasu k zápasu, som optimista, verím, že sa budeme pohybovať na najvyšších priečkach.

o Na vašich troch domácich stretnutiach proti FK Rača, ŠK Závod a MFK Skalica bolo dokopy 2 750 divákov. Takáto priazeň vás iste veľmi teší, ale je aj zaväzujúca…

– Vieme, že naši fanúšikovia sú úžasní a chodia nás povzbudzovať v hojnom počte. Ich priazeň si veľmi vážime, v klube si všetci veľmi dobre uvedomujeme, že pokiaľ budeme dobre hrať, tak budú naším dvanástym hráčom.

o Vaša umelá tráva je celkom vyťažená, dokonca raz do týždňa na nej trénuje aj FK Inter, však?

– Našli sa aj takí ľudia, ktorí boli skeptickí k umelej tráve, ale podľa môjho názoru nám tento povrch vytvára dobré podmienky na každý tréning. Dá sa využívať celý rok, máme aj umelé osvetlenie, takže som veľmi rád, že ju máme.

o Prečo ste trikrát doma po sebe nastúpili v  netradičných ružových dresoch?

– Môžem ubezpečiť našich fanúšikov, že našimi farbami ostanú naďalej čierna a biela. V nich budeme hrávať najmä domáce zápasy. Ružové dresy sú náhradné, pretože čakáme na čiernobielu sadu z výroby z Talianska.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky