INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Areál školy na Beňadickej sa mení na moderné ihrisko

Areál školy na Beňadickej sa mení na moderné ihrisko

Do revitalizácie areálu základnej školy a bilingválneho gymnázia Narnia na Beňadickej ulici v bratislavskej Petržalke sa formou brigád zapájajú rodičia žiakov základnej školy, ale aj dobrovoľníci či bezdomovci

BRATISLAVA 6. augusta (SITA) – Areál základnej školy a bilingválneho gymnázia Narnia na Beňadickej ulici v bratislavskej Petržalke sa postupne mení z epicentra vandalizmu na ihrisko s modernými a výchovnými prvkami. Ako ďalej agentúru SITA informovala Martina Halušková z bratislavského magistrátu, dnes k tomu od 10:00 prispievajú rodičia s deťmi zo základnej školy za pomoci občianskeho združenia Vagus. Dnešná brigáda potrvá do 16:00, pričom ľudia postupne pretvárajú areál na bezpečný priestor pre trávenie času detí spolu s rodičmi. Vo verejne prístupnom areáli základnej školy osádzajú podľa jej slov lavičky, rekonštruujú bránkoviská, maľujú múry a hracie prvky. „Takisto čistia areál, odpadkové koše a stavajú altánok,“ doplnila. Zároveň dodala, že koordinátor projektu, ktorým je združenie Brána do Narnie, tiež oslovil ľudí z okolia, aby v rámci dobrého susedstva priložili ruku k dielu. Projekt je financovaný z grantovej schémy hlavného mesta SR Bratislavy zameraného na voľný čas.

Cieľom verejnoprospešného projektu komunitného charakteru je podporovať športové aktivity a aktívny oddych nielen žiakov, ale aj širokej verejnosti. Ako povedal riaditeľ Kancelárie primátora Bratislavy Ľubomír Andrassy, je to ďalší komunitný projekt, ktorý je iniciovaný ľuďmi z okolia základnej školy. „Do projektu vstúpila aj bratislavská samospráva, ktorá podporuje aktivity cez grantový program, ktorý poskytuje peniaze na aktivity vo voľnom čase a aktivity s protidrogovou tematikou,“ povedal. Do dnešnej akcie zapojila samospráva aj ľudí bez domova. „Približne 20 bezdomovcov upratuje školský areál, aby priestor pre deti a rodičov bol bezpečný. Pomáhajú aj dobrovoľníci, ktorí maľujú školský dvor, čistia ihriská a altánok pre posedenie ľudí z okolitých bytoviek,“ dodal. Zároveň povedal, že mesto pomohlo nielen finančne a zapojením ľudí bez domova, ale aj tým, že poskytlo verejný priestor školského dvora a objekt prevádzkovateľovi Narnie.

Víziou občianskeho združenia Brána do Narnie je pretvoriť školský areál v Petržalke na atraktívny, komunitne orientovaný, trvalo-udržateľný športovo-rekreačný areál s dušou, priblížila Martina Halušková z bratislavského magistrátu. „Za posledných 20 rokov investovali do areálu len minimálne množstvo finančných a materiálnych prostriedkov,“ poznamenala. Preto údržbu areálu roky svojpomocne robia formou brigád rodiny žiakov. Tie organizuje škola. Momentálne sa v ňom nachádza veľký antukový bežecký kruh, dve asfaltové plochy – ihriská pre loptové hry, z ktorého jedno má mantinely, futbalovým ihriskom so štyrmi bránami a novým streetbalovým ihriskom. Areál slúži žiakom a študentom základnej školy, gymnázia aj verejnosti.

Občianske združenie Brána do Narnie je združenie pracovnej skupiny. Skladá sa z architektov, rodičov a zástupcov školy, ktorí spoločne vypracovali podrobný plán komplexnej revitalizácie rozvrhnutý na štyri roky.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky