INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Liečba kmeňovými bunkami už aj v Petržalke

Liečba kmeňovými bunkami už aj v Petržalke

Alzheimerova choroba, artritída, autoimunitné ochorenia, pohlavné dysfunkcie, poranenia chrbtice, poúrazové poškodenia mozgu, mozgová obrna, skleróza multiplex, cukrovka, neplodnosť, neurologické ochorenia a mŕtvica, ale i príznaky starnutia – nové možnosti v ich liečbe pacientom ponúka terapia kmeňovými bunkami aj priamo v Petržalke.

Vďaka centrálnej polohe Slovenska sa Nemocnica s poliklinikou Medissimo stala partnerom americkej spoločnosť Blue Horizon International (BHI). Tá sa rozhodla rozšíriť svoje zdravotnícke pôsobenie a skúsenosti v oblasti liečby kmeňovými bunkami i na územie Európy.

Ich spoločným úsilím sa v petržalskom zdravotníckom zariadení podarilo vybudovať tkanivové zariadenie, ktoré je nevyhnutným pomocníkom pri liečbe kmeňovými bunkami. „Tkanivové zariadenie vykonáva špecifické činnosti spracovávania, konzervácie a skladovania ľudských tkanív a buniek. Úzko spolupracuje s klinickou časťou nemocnice, ambulanciami, operatérmi a spolu prinášajú pacientovi pokrokovú a modernú liečbu,“ vysvetľuje zakladateľ BHI, Dr. Brian Mehling.

Pri realizovaní zákrokov používa BHI špičkové technológie a výlučne dospelé kmeňové bunky. Na Slovensku sa chce predovšetkým zamerať na liečbu diabetu, neplodnosti, ale i poškodenie miechy.

„Sme otvorení každej spolupráci, ktorá prináša nové možnosti liečby našich pacientov. Ich zdravie je našou prioritou a aj preto sme rozhodli investovať do zariadenia, ktoré má v rámci zdravotníctva nepopierateľný prínos v oblasti vedy a výskumu,“ hovorí riaditeľka NsP Medissimo, Renáta Mihályová.

Otvorením tkanivového zariadenia sa stane Bratislava súčasťou medzinárodných prevádzok spoločnosti BHI. Pod vedením generálneho riaditeľa Johna Fergusona a prevádzkovej riaditeľky Doreen Santora sa v rámci spolupráce s NsP Medissimo BHI zasadzuje za poskytovanie bezpečnej a dostupnej zdravotnej starostlivosti. V rámci svojej charitatívnej filozofie si dáva za cieľ pomáhať i tým, pre ktorých je liečba z finančného hľadiska nedostupná.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky