INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Letné prázdniny klopú na dvere

Letné prázdniny klopú na dvere

východná Cestovanie Časom, Viva Musica! – Hudba v sade, Vinopolis festival vína, Festival zabudnutých remesiel, Víno a levanduľa  a Závodské

Bezchlebahody  začiatok júla v regióne. Vo Východnej sa do nedele koná najstarší a najvýznamnejší folklórny festival a KOCR Bratislava Region Tourism toho bude aj tento rok súčasťou.

„Festival Východná je veľkou kultúrnou udalosťou Slovenska. Byť aktívnym partnerom tohto folklórneho podujatia je výborný spôsob, ako návštevníkom priblížiť ponuku a predstaviť tradície bratislavského regiónu,“ povedal výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Liptovská obec Východná je známa nielen svojou zachovalou ľudovou architektúrou, ale je aj miestom konania najstaršieho a najznámejšieho folklórneho festivalu na Slovensku. Každý rok tu so svojimi prejavom vystúpi viac než tisíc tanečníkov, spevákov, remeselníkov a mnoho iných umelcov. Účasť KOCR Bratislava Region Tourism na festivale Východná je súčasťou projektu Roadshow, na ktorom KOCR BRT predstavuje atraktivity a možnosti trávenia voľného času v bratislavskom regióne za jeho hranicami.

V  sobotu sa pripravte na Cestovanie Časom v Bratislave od 13:00. Cieľom festivalu je priblížiť minulosť a zároveň ju prepojiť so súčasnosťou. Hviezdoslavovo námestie ožije historickými scénickými výjavmi, módnymi prehliadkami, koncertmi a aktivitami pre deti.

V sobotu 1. júla medzi 17:00 a 19:00  si nenechajte ujsť podujatie Viva Musica! – Hudba v sade. Podujatie sa bude konať v Sade Janka Kráľa. O program prvého júlového víkendu sa postarajú – Bakura Ensemble, Bratislavský chlapčenský zbor, Bogacz Trio a Dávid Bílek & Jozef Piták.

Na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave sa v sobotu od 12:00 do 20:00 môžete tešiť na Vinopolis Festival vína, kde sa predstaví 30 vinárov zo Slovenska, Čiech, Rakúska, Nemecka, Maďarska, Francúzska a Španielska s viac ako 150 druhmi vína.

Festival zabudnutých remesiel prebudí remeslá na hrade Červený Kameň od soboty do nedele. Okrem celodenného programu na hrade si budete môcť vyskúšať rolu lukostrelca, osedlať oslíka, či vyskúšať si dobýjanie slameného hradu.

Milovníci vína si opäť prídu na svoje v sobotu 1. júla od 15:00 do 21:00 vo vinárskej osade Stará Hora– Sebechleby. Nebude chýbať prezentácia vinohradníckej a turistickej lokality Stará hora, prezentácia vín Pezinského vinohradníckeho rajónu, prehliadka záhrady s výnimočnou flórou, hand made produkty z levandule a mnoho iného.

Ďalším podujatím tejto soboty je VII.ročník Závodských Bezchlebahodov  a I. ročník Záhoráckého Folklórneho Festivalu, ktoré sa uskutočnia v dedinke Závod na Záhorí, v čase od 09:00 do 17:00. Pozvaní sú všetci fanúšikovia folklóru a tradícií.

Viac informácií o aktuálnych podujatiach nájdete na www.gob.sk

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky