INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Výnimočná sezóna petržalského futbalu

Výnimočná sezóna petržalského futbalu

Podarilo sa niečo výnimočné! Tri družstvá FC Petržalka akadémia – seniori, starší žiaci U15 a starší dorastenci U19 postúpili do vyšších súťaží. Veľkú zásluhu na veľmi úspešnej sezóne FC Petržalka akadémia má predseda klubu Marek Mojto, ktorý ho prebral vo veľmi zložitých časoch: ,,Koncepčná a cieľavedomá práca priniesla prvé ovocie a v nastúpenom trende chceme pokračovať aj v ďalšej sezóne. V mládeži vidím budúcnosť petržalského futbalu. Chcem naďalej vytvárať a zlepšovať podmienky pre ich kvalitný futbalový rast a vzdelávanie. V súčasnosti máme v FC vyše 300 detí a záujem o náš klub je čoraz väčší. V Areáli športu a vzdelávania na Sklodowskej ulici sme vybudovali ihrisko s umelým trávnikom a detské ihrisko pre rodičov s deťmi. Oproti tribúne sme vytvorili slušnejší priestor pre divákov na státie. Areál slúži pre seniorský futbal a prioritne výchove a rozvoji mladých futbalistov.“

Z mimoriadne úspešnej sezóny má úprimnú radosť aj petržalský starosta Vladimír Bajan, ktorý sa svojím blízkym vzťahom k futbalu nikdy netajil : „Je to veľký úspech petržalského futbalu! O tom, že naozaj vstal z popola svedčí aj divácky záujem, veď tisíc ľudí na zápase, to je dnes veľmi slušná návštevnosť. A preto si myslím, že je najvyšší čas, aby sme spolu s poslancami porozmýšľali, ako budeme podporovať takéto kluby, ktoré vychovávajú stovky detí a majú obrovskú rodičovskú podporu. Vidno, že umelá tráva prispela k väčšej kvalite, celý priestor získava vysoký kredit a je vidno, že futbalová petržalská tradícia, ktorá sa začala písať ešte v 19. storočí, sa vráti tam, kde kedysi bola. Som vďační  ľuďom, že vdýchli tomuto priestoru život a kombinácia s francúzskou školou je veľmi šťastná. Budeme sa snažiť, aby aj ministerstvo školstva tento priestor podporilo. Som vďační ľuďom, ktorí túto komunitu vytvorili, a výsledky nenechali na seba dlho čakať. Naozaj ma teší, že v klube našli miesto stovky detí, dokonca aj v Slovane, ktorý vyhral slovenskú ligu, je šesť detí z našej akadémie. Naozaj má význam tieto deti podporovať,“ povedal Vladimír Bajan.

Seniori v IV. lige

Futbalisti FC Petržalka akadémia druhý raz v rade vyhrali V. ligu, lenže vlani kvôli reorganizácií súťaží nepostúpili do IV. ligy. Podarilo sa im to až v tejto sezóne. Medzi ich najväčšie opory a najstabilnejších hráčov patrí usilovný 26-ročný stredopoliar Tomáš Uhlík. S odchovancom ŠK Slovan, ktorý v ročníku 2007/2008 debutoval v drese Artmedie v najvyššej súťaži a bol členom majstrovského kádra, sme sa po víťaznom a poslednom zápase s TJ Malinovo (5:2) porozprávali.

o V minulom ročníku ste V. ligu vyhrali s deväťbodovým  náskokom, v tejto sezóne ste si víťazstvo v súťaži zabezpečili až v poslednom kole. Podpísali sa pod to veľké zmeny v kádri v lete 2015?

– Po minulej sezóne skončili viacerí starší a skúsení hráči, ktorí hrali najvyššiu súťaž a niektorí z nich boli dokonca aj   reprezentanti. Na ich miesta prišli viacerí mladíci z dorastu, zo začiatku nám trošku trvalo, kým sme sa zohrali a dali partiu dokopy. Na jeseň nám chýbali aj skúsenosti niekdajších opôr. Myslím si však, že za ten necelý rok sme sa už celkom dobre spoznali ľudsky i futbalovo a napokon sme splnili cieľ – postúpiť do IV. ligy.

o Za zmienku stojí aj to, že ste neprehrali dvadsať zápasov v sérii a jar ste dokonale zvládli aj bez Filipa Šeba, ktorý pre zranenie ani raz nehral…

– V prvých šiestich kolách sme až štyrikrát prehrali, vtedy to s nami vyzeralo všelijako, ale postupne sme sa skonsolidovali a zmobilizovali do takej miery, že sme urobili ešte lepšiu sériu bez prehry ako v minulej sezóne. Pravda, skúsenosti a strelecká pohotovosť Šeba nám neraz chýbali. A aj keď nemohol hrať, chodil medzi nás do kabíny, jeho podporu sme si všetci veľmi cenili.       

o Ako sa vám hrá na novej umelej ploche?

– Zo začiatku to bolo ťažšie, je to predsa len iný povrch, na ktorý sme si museli zvyknúť. Na umelej tráve však už trénujeme a hráme niekoľko týždňov a myslím si, že už nikomu nerobí problémy.

o Bude Tomáš Uhlík obliekať dres FC Petržalka akadémia aj vo IV. lige?

– Nemám v pláne niekam odísť, tento klub mám veľmi rád a preto chcem v ňom naďalej pôsobiť. Máme dobrú kostru mužstva a pokiaľ náš hrajúci manažér Andrej Kalina získa nejaké vhodné posily, myslím si, že aj vo IV. lige budeme rozdávať radosť našim skvelým fanúšikom.

Radosť z U15 a U19

Toľko radosti a osláv štadión FC Petržalka akadémia v Ovsišti po zápase s TJ Malinovo ešte nezažil. Starší žiaci pod vedením trénera Petra Čaplu postúpili do I. ligy, keď v 26 kolách 24-krát vyhrali, dvakrát remizovali a dosiahli fantastické skóre 163:17. Starší dorastenci FC Petržalka akadémia pod taktovkou bývalého známeho hráča Artmedie Martina Mikuliča vyhrali svoju súťaž a postúpili do 2. najvyššej slovenskej ligy. V 26 kolách vyhrali 24-krát, raz remizovali, raz prehrali a dosiahli skvelé skóre 148:14!

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky