INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Na cintoríne pribudnú lavičky

Na cintoríne pribudnú lavičky

Po poslednom rozširovaní kapacity hrobových miest na Cintoríne Petržalka zmizli z chodníka aj spred domu smútku, lavičky. A chýbajú. V letných horúčavách, kedy dobre padne možnosť na chvíľu si posedieť, oddýchnuť, ešte intenzívnejšie. Zostali len tie, ktoré si za poplatok osadili nájomcovia hrobových miest. Každý podľa vlastných možností a vkusu. A tak to aj vyzerá – každá je iná, mnohé v žalostnom  stave.

lavička, cintorín

Oslovila nás obyvateľka Petržalky, ktorá cintorín pravidelne navštevuje. Rovnako ako väčšina starých Petržalčanov, i ona tam má pochovaných príbuzných. Cintorín Petržalka je podľa jej slov jedným z mála miest, kde sa Staropetržalčania ešte stretávajú. A absenciu lavičiek vnímajú veľmi intenzívne. Oslovili sme preto Pohrebníctvo mesta Bratislavy – Marianum ako správcu cintorína, či by vedeli túto situáciu vyriešiť.

Boris Šramko Boris, prevádzkovo-technický námestník riaditeľa: „V súčasnosti pripravujeme výrobu 128 držiakov nádob na polievanie, aby sme dokázali odstrániť z cintorínov  v správe organizácie MARIANUM konvičky na vodu a rôzne plastové nádoby, ktoré používajú návštevníci cintorínov nielen na polievanie kvetinovej výzdoby na svojich hroboch, ale aj na vodu, ktorou umývajú svoje pomníky. Takže v krátkom čase sa začnú objavovať pri všetkých studničkách na vodu na našich 17 cintorínoch a v Krematóriu kovové  stĺpiky s hákmi na polievacie nádoby.

Lavičky pre pozostalých i návštevníkov chýbajú
Lavičky pre pozostalých i návštevníkov chýbajú

Následne máme naplánované na cintorínoch staré lavičky vymeniť za nové. Bude to spolu 101  lavičiek s bezúdržbovými plastovými doskami s dlhou životnosťou.
Tieto lavičky budú umiestňované na miesta, ktoré boli vytipované správcami cintorínov.
Na cintoríne v Petržalke bude umiestnených 5 nových lavičiek.“
cintorín, lavička
Práce by mali hotové koncom septembra. V súčasnosti  mapujú aj súkromné lavičiek nájomcov hrobových miest, z ktorých mnohé sú postavené bez povolenia správcov cintorínov. Tých, ktorí majú lavičku postavenú bez povolenia, vyzvú, aby si ju mohli zlegalizovať. Ak však lavička nespĺňa základné bezpečnostné a estetické kritériá, požiada Marianum nájomcov hrobových miest, aby takúto lavičku odstránili, v opačnom prípade to urobí správca na náklady nájomcu.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky