INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Na bicykel zodpovedne

Na bicykel zodpovedne

Aj bicykel má volant. A za volant alkohol nepatrí. To je najdôležitejšia myšlienka tohtoročného Dňa zodpovednosti, ktorý pripadol na 2. júl 2014 a tiež nového projektu pivovarníkov – OpriBIKE.

Na petržalskej hrádzi sa to nehmýri len cyklistami a korčuliarmi, ale svoje miesto tam majú aj bufety. Cyklisti, vysmädnutí šliapaním do pedálov, si radi cestu spríjemnia nezriedka i pivkom. Lenže, podobne ako vodiči, aj cyklisti sú účastníci cestnej premávky, nakoľko sa z hrádze neraz presúvajú domov práve po verejných komunikáciách.

Každý deň zodpovedne

Deň zodpovednosti bol na petržalskej hrádzi 2. júla. Policajná hliadka na Dolnozemskej ceste zastavovala cyklistov i šoférov a dávala im fúkať. Počas štyroch hodín nenafúkal žiaden z cyklistov. Hliadka však pristihla pod vplyvom alkoholu šoféra s 1,5 promile alkoholu v krvi. Prišiel tak o vodičský preukaz. Alkohol za volantom je políciou posudzovaný akotrestný čin, alkohol na bicykli ako priestupok.

OpriBike na hrádzi

Pivovarníci a nepitie piva? Nuž, pristúpiť zodpovedne ku konzumácii alkoholu je aj cieľom združenia pivovarníkov. Len taký cyklista, ktorý sa vráti domov, môžeš ísť následne na pivo. Preto združenie pivovarníkov Slovenska vymyslelo aktivitu s názvom OpriBIKE bufetov a barov. V takejto OpriBIKE prevádzke sa cyklisti dozvedia o tom, ako môžu zvýšiť bezpečnosť seba aj iných účastníkov premávky tým, že uprednostia nealkoholické pivo. „Nech si pivo s obsahom alkoholu vychutnajú až vtedy, keď už jazdiť nebudú a svoj bicykel odložia,” dodáva Júlia Hurná. Prvý bufet, ktorý sa zapája do OpriBIKE, pribudol práve na petržalskej hrádzi na Dolnozemskej ulici. V krátkom čase pribudne do siete OpriBIKE bufetov prevádzka v Čunove, ale aj na hrádzach inde po Slovensku. Súčasťou OpriBIKE prevádzok je aj Kódex zodpovedného cyklistu, ktorý prehľadnou formou upozorňuje na výbavu a povinnosti cyklistu – vrátane toho, aby si za volant bicykla nesadal pod vplyvom alkoholu.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky