INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

MŠK Iskra mohol bojovať aj o postup

MŠK Iskra mohol bojovať aj o postup

Futbalisti MŠK Iskra Petržalka majú za sebou úspešné pôsobenie v V. lige. Ako nováčik súťaže skončili na piatom mieste a v jarnej časti neprehrali ani jeden z jedenástich stretnutí. O ich vydarenom ťažení sme sa porozprávali s trénerom MŠK Iskra Ľubošom Lojdlom (na snímke).

o Ruku na srdce, rátali ste pred začiatkom jarnej časti, že ju celú absolvujete bez prehry a ako by ste zhodnotili celý tento ročník?

– Začiatok jesennej časti nám vôbec nevyšiel podľa predstáv. Ešte v auguste boli niektorí hráči na dovolenkách, prvé štyri zápasy sme vôbec nezvládli, získali sme v nich iba bod.  Poviem otvorene, že tento nevydarený úvod nás stál postup, súperi nám v tabuľke ušli a veľká strata sa už ťažko doháňala. Som presvedčený, že keby naše mužstvo odohralo jesennú časť ako túto jar, tak sme v tabuľke na prvom alebo na druhom mieste. Na našej umelej tráve sme ťažili z domáceho prostredia, ale aj vonku sme neraz obstáli. Z môjho pohľadu môžem iba chlapcom poďakovať za kvalitné výkony.

o V čom ste sa najviac zlepšili oproti jesennej časti?

– Zlepšili sme sa v hernej a osobnej disciplíne, tieto atribúty zdobili hráčov a tým od začiatku jarnej časti vyhrávali väčšinu zápasov. Na svojej pôde sme zdolali prvé štyri tímy, preto nás všetkých veľmi mrzel nerozhodný výsledok 1:1 v poslednom domácom vystúpení proti ŠKO Miloslav. Vo veľkej horúčave sme nepodali očakávaný výkon, k nervóznemu zápasu prispel aj rozhodca, ktorý nezvládol svoju úlohu. Z tohto stretnutia sa musíme poučiť, aby sa viac neopakoval.

o V mužstve ste nemali vysloveného strelca, ale vašou výhodou bolo, že góly dávali viacerí hráči…

– Máme vyrovnané mužstvo aj po mentálnej stránke. Robilo mi veľkú radosť, dodržiavalo všetky herné systémy, ktoré sme si povedali, hráči boli aktívni aj na lopte, takže môžem prejaviť spokojnosť s väčšou časťou uplynulej sezóny.

o Neuvažujete v budúcej sezóne bojovať o postup do IV. ligy?

– Pre mňa ako trénera je dôležité, že chlapcov futbal baví, vytvorili dobrý kolektív. Verím, že aj v novej sezóne budeme pokračovať vo víťaznom ťažení a bojovať o postup do IV. ligy. Dôležitou novinkou pre nás je, že od novej sezóny budeme mať nový umelý trávnik s najmodernejšou technológiou, taký aký je položený na FC Petržalka akadémia.

o Súťaži iste neprospelo, že sa z nej odhlásili FA Bratislava a SDM Domino B…

– Je to tak, takto všetky mužstvá odohrali menej zápasov. Situácia v tejto súťaži zrejme nie je dobrá, zlé je, že už aj na dedinách nemá kto hrať futbal, čo je veľká škoda.

o Aká bude letná príprava, rátate s nejakými zmenami v kádri?

–  Keďže od konca júna sa u nás začne s výstavbou nového umelého trávnika, ktorá potrvá aspoň mesiac, trénovať budeme aj v neďalekých Rusovciach. Vo výhľade máme dvoch – troch hráčov na posilnenie kádra. Gro mužstvo však zostane pohromade, v dobrej partii netreba veľa meniť.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky