INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Letné petržalské pêle-mêle

Letné petržalské pêle-mêle

Júl a august, to sú pre školákov dvojmesačné školské prázdniny a pre dospelých čas vytúžených dovoleniek. Ak však nebudú vaše deti práve u babky na dvore alebo vy nebudete akurát baliť kufre za oddychom, nechajte sa inšpirovať programom, ktorý ponúka Petržalka. Aj na vašom sídlisku môže byť leto pestré. 

Na prázdninové aktivity pre deti myslia už tradične Kultúrne zariadenia Petržalky (KZP).denných táboroch či kurzoch nájdu to svoje aj športovci, aj tvorivé duše, aj tí, ktorí sa chcú zabávať. Počas sobôt a nedieľ ožije tiež jazero Draždiak, kde KZP organizujú, v areáli Grand hotela Pressburg, tvorivé dielne a divadielka.

Tí dospelí, ktorí si chcú vyskúšať svoje kreatívne schopnosti a trpezlivosť pri práci na hrnčiarskom kruhu, môžu navštíviť Keramický kurz pre dospelých a mládež od 15 rokov. Ak sa žiada viac pohybu, tak tancovať sa bude na terase reštaurácie Oáza pri Hudobných vlneniach a dychovka zahrá v Sade Janka Kráľa.

Kultúrne zariadenia Petržalky začínajú leto prvou prázdninovou sobotou – 1. júla.

www.kzp.sk

        Miestna knižnica Petržalka sa takpovediac rozloží na pláži. Na letnej pláži, na Tyršovom nábreží, kde bude každý deň, od 9. do 19. hodiny až do 3. septembra k dispozícii samoobslužná knižnica. Už 30. júna tu čarodejník Čaroslov otvorí s deťmi letné prázdniny a počas júla aj augusta sa na Tyršovom nábreží odohrajú aj detské divadelné predstavenia.

Knižný kolotoč sa pri Technopole roztočí počas leta dvakrát. Premiérovo 12. júla  a záverečne   2. augusta. Na ihrisko, do knižnice môžu deti zájsť  v rovnakých dňoch na Vavilovovu 24, kde je pre ne pripravený tiež program.

Čítanie, zábavu a iné aktivity ponúka projekt „Prečítané leto.“  Čítať leto, sa prostredníctvom detských a rodinných pobočiek knižnice, začína 3. júla a potrvá až do 31. augusta.

www.kniznicapetrzalka.sk

Hudbu, ale aj detský program pod vedením animátora ponúkne Petržalská klubovňa. Počas každého letného mesiaca budú v záhrade klubovne dva koncerty a cez víkendy je o zábavu postarané aj pre deti. Na detskom ihrisku sa budú môcť, v čase od 12. do 17.hodiny zahrať spoločne s animátorkou.

www.nasaklubovna.sk/en/klubovna/petrzalska/

Osviežiť sa na Petržalskej plavárni po 16. júli bude možné až od 14. augusta, keďže je na pláne technická odstávka prevádzky. V čase prevádzky môžu organizované skupiny z  denných táborov využiť zvýhodnené cenové podmienky.

www.plavarenpetrzalka.sk

Dupot koní aj štekot psov aj tak by sa úplne zjednodušene dalo opísať leto na Závodisku v Starom háji. Počas júla aj augusta sa v priestoroch závodiska zorganizujú viaceré dostihové preteky aktivity. Tie 16. júla budú obohatené aj o módnu súťaž. Dámy, pripravte si výnimočný outfit a klobúky, do súťaže o tú najelegantnejšiu. Rovnako, tí najmenší sa môžu zapojiť o výhru v súťaži „Detský klobúčik.“

Pripravené sú počas týchto podujatí aj sprievodné akcie vrátane jazdy na koňoch pre deti. Ak ste skôr obdivovateľom psov, určite sa bude na čo pozerať 19. a 20. augusta na medzinárodnej výstave.

http://www.zavodisko.sk/

Originálny priestor Kafé Lampy ponúka rozmanité aktivity od výstav až po workshopy počas celého roka a inak tomu nebude ani v lete. Špeciálne prázdninujúce deti si môžu doslova vybiť energiu pri tanečných kurzoch s profesionálnym tanečníkom Máriom Lopézom. Na záver kurzu sa predstavia v slávnostnom vystúpení rodičom.

Iný druh umenia prinesie netradičná výstava detských obrazov s vernisážou a prekvapením. A ak sa pred dovolenkou potrebujete ešte zdokonaliť v angličtine, tak pre vás je určený intenzívny jazykový kurz pre dospelých, v termíne od 28. do 30. júla.

Priebežne budú organizované v priestoroch Kafé Lampy aj tradičné mesačné výstavy.

http://www.kafelampy.sk/

Na prázdninujúcich školákov sa tiež tešia v nízkoprahovom centre Kaspian. „Kaspiaňáci“ sa tešia z nových priestorov na Furdekovej ulici, ale zároveň sú to veľkí športovci, a preto leto budú s deťmi a mladými tráviť predovšetkým vonku na ihrisku či skateparku. Hrať sa bude pin pong, stolný futbal, hokejbal, futbal či bedminton a pétanque a mnohé ďalšie.

Samozrejme týchto aktivitách sa nebude zabúdať ani na iné tradičné aktivity Kaspianu, ako sú rozhovory s deťmi a mladými na témy, ktoré ich trápia alebo sa prípadne môžu čo to doučiť, aby v septembri v škole „zahviezdili.“

www.kaspian.sk

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky