INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Budeme mať nový obchodný dom

Budeme mať nový obchodný dom

Na Námestí hraničiarov sa pred pár dňami objavil vysoký kovový plot. Pribudli aj dve unimobunky a bager, ktorý zaryl svoje radlo do trávnika. „Na spomínanom mieste bude stáť supermarket Billa. Spoločnosť, ktorá stavbu realizuje, dostala od mestskej časti právoplatné stavebné povolenie. Stavba by mala byť dokončená koncom tohto roka,“ povedala hovorkyňa mestskej časti Bratislava-Petržalka Michaela Platznerová.

Za aj proti

Obyvateľov blízkych panelákov rozdelila výstavba na dva tábory. Zatiaľčo jedna skupina hromží, že Petržalka opäť príde o kus zelenej plochy, ďalší sú spokojní, že nebudú musieť nosiť nákupy zo vzdialenejších obchodných domov. „Územný plán Petržalky na tomto mieste stavbu pripúšťa. Investor splnil všetky podmienky a priložil aj anketu, ktorú urobil s obyvateľmi z priľahlých domov. Vyjadrili v nej pozitívny postoj k stavbe supermarketu,“ uviedla Michaela Platznerová.

Supermarket s parkoviskom

Billa bude dopravne napojená na komunikáciu Námestia hraničiarov. Zásobovať ju budú z vyhradenej plochy so samostatným vjazdom a výjazdom. Na parkovisku bude 66 parkovacích plôch. O bezpečnosť sa údajne netreba báť, spomaľovač na Gessayovu ulicu bude zároveň priechodom pre chodcov.

Vízia cyklotrasy

Pozdĺž južnej hranice pozemku, na ktorom bude obchodný dom stáť, by mala v budúcnosti vyrásť cyklotrasa, ktorá bude súčasťou pozemku investora stavby. Kým na nej doplnia dopravné značenie, poslúži ako chodník. „Mestská časť sa pri podobných projektoch snaží, aby developer ponúkol obyvateľom aj nejakú pridanú hodnotu. V tomto prípade by to mal byť spomínaný chodník,” doplnila hovorkyňa.

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 414, 0905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201