INZERCIA  +421 905 273 416, +421 905 273 414

Veľký Draždiak bude opäť pod kontrolou záchrannej služby

Veľký Draždiak bude opäť pod kontrolou záchrannej služby

Za kúpaciu sezónu je na Slovensku považované vo všeobecnosti obdobie od 15. júna do 15. septembra, samozrejme to ale závisí od aktuálneho stavu počasia. Prírodná vodná plocha s neorganizovanou rekreáciou – jazero Veľký Draždiak – láka aj tento rok množstvo návštevníkov nielen z Petržalky, preto na ňom aj v tomto roku zabezpečila petržalská samospráva odborný dohľad.

Obľúbenú oddychovú zelenú zónu využívajú na osvieženie a šport mladí ľudia, rodiny s deťmi, ale aj seniori. Podobne ako po minulé roky sa mestská časť Petržalka postarala o bezpečnosť občanov a na nastávajúcu letnú sezónu zabezpečila vodnú záchrannú službu – aktívnu na severozápadnom brehu jazera a pasívnu v celom areáli.

Služba bude poskytovať nevyhnutnú zdravotnú starostlivosti návštevníkom od 27. júna do 31. augusta každý deň – aj počas víkendov a sviatkov – od 10. do 19. hodiny. O bezpečnosť sa postarajú dvaja vyškolení pracovníci zmluvnej firmy. Budú prepojení na Integrovaný záchranný systém, k dispozícii budú mať záchranný čln, plavčícku a záchranársku výstroj a ich stanovište bude viditeľne označené. Aj napriek odbornému dohľadu odporúča samospráva všetkým návštevníkom Veľkého Draždiaka, aby nepreceňovali svoje schopnosti a správali sa zodpovedne a disciplinovane.

Úrad verejného zdravotníctva sleduje prírodné vodné plochy s najvyššou návštevnosťou a dlhodobo vyhovujúcou kvalitou vody na kúpanie – s organizovanou aj neorganizovanou rekreáciou – aj podľa európskych požiadaviek Smernice Európskeho parlamentu a Rady č. 2006/7/ES o riadení kvality vody určenej na kúpanie. Komplexný odborný materiál Profily vôd na kúpanie je pre verejnosť prístupný na internetovej stránke Úradu verejného zdravotníctva. Výsledky predsezónneho monitorovania Úradu verejného zdravotníctva SR potvrdili aj pre tento rok vyhovujúcu kvalitu vody na kúpanie aj na jazere Veľký Draždiak.

Okrem prírodnej vodnej plochy jazera Veľký Draždiak môžu Petržalčania počas leta využívať kúpalisko Matadorka, ktoré je otvorené pre verejnosť denne od 10. do 19. hodiny. Kúpalisko ponúka pre svojich návštevníkov jedinečný 50-metrový plavecký bazén s vyhrievanou vodou, detský 20-metrový bazén s toboganom, bazénik pre najmenších a upravené trávnaté plochy pre odpočinok.

 

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 416, 0905 273 414
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201