INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Gymnasti vyčistili jamu na Wolkrovej

Gymnasti vyčistili jamu na Wolkrovej

V piatok trinásteho sa v Petržalke diali dobré veci. Napríklad nejakí ľudia upratovali „jamu“ – zanedbané ihrisko vedľa haly Pengymu na Wolkrovej ulici. Zametali, trhali burinu, ktorá vyrastá uprostred betónovej plochy, zbierali odpadky. Aby sme sa dozvedeli čo sa deje, museli sme zájsť za gymnastami. Možno neviete, že v Petržalke už tri roky sídli v spomínanej hale Gymnastické centrum ŠK Slávia UK. Viac o ňom i upratovacích aktivitách nám prezradil Mgr. Martin Zvalo, reprezentačný tréner SR a zároveň tréner z Gymnastického centra:

– V našej telocvični sa týždenne vystrieda okolo 400 detí z Bratislavy a okolia. Ponúkame možnosť gymnastických tréningov pre deti od dvoch rokov (s mamičkami) až po dospelých vrcholových gymnastov, ktorí sa zúčastňujú olympijských hier. Aby však mali možnosť cvičiť v zdravom prostredí, už piaty či šiesty raz sme sa zapojili do projektu Nadácie Pontis – Naše mesto. Vždy na začiatku leta pozveme 25-30 dobrovoľníkov z rôznych firiem a tí nám pomáhajú upratať našu gymnastickú telocvičňu.

P1030962

Tak tomu bolo i tento rok, ruku k práci opäť priložili aj naši tréneri, gymnastky, gymnasti a rodičia našich malých zverencov. Vyčistili sme molitan z doskokovej jamy, vyprášili žinenky, všetko čo sa dalo sme spoločne umyli a povysávali, aby bola telocvičňa pripravená na náročný tréningový proces. A aj keď to nie je náš priestor, upratali sme aj spomínanú „jamu“. Pretože deti sa pred tréningom i po tréningu chcú vyblázniť aj na vzduchu s kamarátmi, a to ihrisko bolo naozaj v zlom stave. A keď už sme boli vonku, dali sme trochu do poriadku aj okolie haly. Nech sa naši návštevníci cítia príjemne, nielen u nás, ale už aj keď k nám prichádzajú.

upratovanie "jamy" na Wolkrovej

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky